| DiamanteleSeSparg a întrebat:

Ce ati face daca va-ti despartii de persoana iubita?love struckcrying

Răspuns Câştigător
| georgegs a răspuns:

Sincer? O iubesc foarte mult si nu vreau sa ma gandesc la asta!

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, am mai fost in situatia aceasta, si inca nu doar o data, ci de mai multe ori am fost despartiti dar pana la urma tot ne-am impacat...
Orice despartire e dureroasa mai ales daca ai iubit mult pe cineva, pentru. mine e ca si cum as pierde ceva din mine, simt un gol imens in suflet si o durere de nedescrissad. Nu stiu, acum daca m-as desparti de el, poate nu as mai fi chiar ca inainte ca mi-am dat seama ca nu merita sa plangi dupa cineva care te face sa suferi, pur si simplu mi-as vedea de drumul meu, de viata mea, as incerca sa il uit, oricum sunt sigura ca mi-ar lua mult timp dar asta e. Oricum nu stiu cand se va termina relatia noastra pentru.ca noi facem ce facem si tot impreuna ajungem sa fimhee hee. Am trecut prin multe cu el si certuri, despartiri, impacari, momente superbe dar si jigniri...ca in orice relatie, cu de toate, cate putin din toate ca sa fie mai interesanta relatiabig grin.
Sigur mi-ar fi greu fara el, dar totusi nu m-as umili pentru. el si nu as mai face greselile din trecut.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ce sa fac, sa ma arunc de la etaj?!

Viata merge inainte!

straight face

| Razvan a răspuns:

Asta e.Mergi mai departe.As zice si fara resentimente, dar ma cunosc destul de bine ca sa stiu ca o eventuala intalnire din intamplare mi-ar strica toata ziua. N-as plange dar nici nu m-as mai baga intr-o relatie prea curandhappy
Trebuie sa iti oferi timp sa iti lingi ranilelaughing

| Hmmmm a răspuns:

Nimic!
daca m-am despartit de el inseamna ca ceva nu mergea bine, inseamna ca am vrut sa o iau de la capat, inseamna ca vreau altceva.
nu as incerca sa ma impac cu el, deoarece daca credeam ca mai meritam o sansa nu m-as fi despartit de el.as merge mai departe.as incerca sa trec peste si sa imi vad de viata.

| Rukhsandra a răspuns:

De ce trebuie sa gandim negativ... daca e sa fie... okbatting eyelashes
Dar pana atunci traim clipawinking

| lays a răspuns:

Nici nu vreau sa ma gandesc:-sscrying(:O

| PauLa.M a răspuns:

Merg mai departe, daca lucrurile nu se pot repara. Viata merge inainte, iar daca persoana de care m-am despartit imi e sortita (e pentru mine) mai devreme sau mai tarziu vom fi din nou impreuna

| hjs a răspuns:

Incerc sa trec peste asta.Trebuie sa imi traiesc viata.Inca sunt tanara. daca nu e cale de impacare.Asta e! Viata merge mai departe.Nu e mereu roz!

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Traiesc frumos asa cum am facut si pana la momentul acela.Viata merge inaintehappyDurerea este ceva inevitabil, insa suferinta este optionala.Este alegerea ta.

| Freak_6887 a răspuns:

Incerc sa trec peste si sa uit ce acea persoana big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragut eu m-am despartit de persoana iubita si am plans foarte mult. dar nu am rezolvat nimic. cel mai bine e sa-ti gasesti pe altcineva si saluiti ce a fost intre voi.ioana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dc m-as desparti de persoana draga mie iti dai seama as suferi enorm nas mai avea pofta de mancare nas suporta pe nimeni in preajma mea as vrea sa fiu doar eu singura intr-un loc retras. Mi-as limpezi putin mintea si m-as gandi ke vreau de la viata apoi as incerca sa vad dc mai exista cale de inpacare as incerca toate metodele as incerca sa va din ce motiv ne-am despartit si dc nu ar mai exista cale de inpacare as incerca din rasputeri sa ma resemnez.