| anonim_4396 a întrebat:

Ce conversaţii de oameni maturi poţi să porţi cu un băiat care te salută de fiecare dată când te vede, dar nu are curaj să-ţi vorbească mai mult, ci te caută cu privirea? Dar nici prea cult, având în vedere că ar fi prima conversaţie? Ştiţi voi, când doreşti să scapi de momentul acela penibil de baraj gen " Bună/Salut ".

Răspuns Câştigător
| Annellise a răspuns:

Draga mea, in primul rand te inteleg perfect. Da, este un moment cam neplacut : buna si urmeaza pauza! Insa te-ai gandit ca poate acel baiat are fix aceeasi problema, aceleasi ganduri ca tine...ii este teama ca nu stie cum sa streaga de acel moment penibil si nu stie cum sa te abordeze. Eu zic ca daca nu va `pricepeti` prea mult la cuvinte poti sa ii dai de inteles in alte moduri ca iti place de el, si atunci isi va face curaj si va veni pana la urma el la tine si te va aborda. De exemplu uita`te insistent la el, joaca`l din priviri, apropiete de el asa incet.te poti juca cu mana prin suvitele de par, musca`ti buza incet, daca bei suc joaca`te cu degetele pe pahar, fa in asa fel incat sa ii starnesti interesul, sa il faci sa vina la tine! Si atunci vei fi surprinsa cum prinde baiatul tupeuwinking Sau poti si mai direct si cu un efect imediat, sa iti faci curaj sa te uiti la el in ochi senzual, patrunzatori si sa ii dai un biletel, asa discret sa il pui in mana si sa ii spotesti ceva delicat la ureche: `tu decizi` iar in bilet sa ii scrii: trebuie sa ne mai cautam mult cu privirea sau putem trece la urmatorul pas. Date de contact: xxx ii scrii nr de tel, numele si mess`ul sau ce vrei u happy Crede-ma ca te va contacta mult mai curand decat speri. Joaca-te cu el, din gesturi si mimica, daca nu poti din cuvinte. Si cand vine momentul discutiei poti sa vorbesti lucruri generale. Jucati un joc de intreabari. Pwp :*

1 răspuns:
| Annellise a răspuns:

Dupa ce ati facut rost de id`uri sau facebook sau stiu eu ce doresti u, ca sa ii starnesti interesul mai intai intreaba`l daca : ii plac provocarile?! Si daca raspunsul este pozitiv atunci ii propui un joc cu reguli simple. Un joc `de cunoastere`. Fiecare va pune cate o intrebare, raspunsurile trebuie sa fie sincere si directe; nu aveti voie sa repetati aceleasi intrebari. Asa inevitabil va raspunde si va intreba si el cand ii va fi randul. Ca sa fie si mai distractiv numeroteaza intrebarile. Incepe cu intrebari cat mai `interesante` sa ii starnesti interesul. Daca baiatul nu are chef si te refuza inseamna ca din pacate nu este alesul pentru tine: ori nu ii esti simpatica ori este prea tacut incat sa porti o discutie cu el! Sper ca ti-am fost de ajutor. Te pup si multa bafta. Zi ca jucati pana la 5 ( adica pui 5 intrebari) iar apoi daca va distrati jucati pana la 10.si tot asa happy pana la cate intrebari vreti voi. Have fun! Atunci vor fi diverse discutii si culte si neculte si conversatii mature si haioase si de toate! Te pup:*