| Raluca2425 a întrebat:

Ce credeti, ar rezista o relatie intre un doctor si fosta pacienta? Cred ca ne placem amandoi dar nici unu nu indrazneste sa faca un pas.Pana la urma, chiar daca e doctor, tot om este si el si cred ca vrea si el ca toata lumea o familie...Eu as vrea sa fie ceva serios... vreau pareri cat mai sincere.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Raluca buna seara, in primul rand daca nu incerci nu sti nimic, el ca doctor tia semnalat niste seme vad ca leai detectat de ce nu vorbesti cu el? comunicarea e esentiala sa stii

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este vorba de medicul dentist, cel de 29 de ani de care ai amintit intro intrebare anterioara diferenta de varsta nu ar fi o piedica in realizarea unei frumoase relatii. Insa principala conditie ce ar trebui sa ai tu in vedere este situatia lui in momentul de fata, daca nu este angrenat in alte relatii si cu alte domnisoare. Si de ce n-ai incerca? niciodata nu poti sti cine este de fapt adevarata ta jumatate. Chiar ar merita sa iti incerci norocul pentru a nu regreta mai tarziu. De fapt tu poti doar castiga fiindca nu ai ce pierde, deoarece asa cum zice un proverb: "Incercarea moarte n-are". Succes.

| Raluca2425 explică (pentru corbulalbrosu):

Din cate am vazut pe facebook nu pare sa fie intr-o relatie, dar nu stiu sigur.Si nu stiu cum sa i spun intr-un fel, sau sa-i dau de inteles ca imi place pentru ca nu as vrea sa-i spun direct : Stii, imi place de tine sau sa il invit eu la o cafea...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Raluca2425):

Te mai duci pe la cabinet cu o durere de dinti "inchipuita" sau pentru o sedinta de albire a dintilor, pentru un periaj, etc. In cazul in care ai acest curaj ai putea incerca sa negociezi pretul facand si anumite propuneri voalate. Procedand astfel ti-ai putea da seama intr-adevar daca ai vreo sansa sau nu. Incearca. Nu ai ce pierde.Bafta. Noroc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Aaa am uitat, procedand astfel ai motivul sa ii ceri numarul de telefon sau adresa de facebook.

| Doub a răspuns:

De ce nu? Chiar ar fi ceva drăguţ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da. cum ai zis și tu " tot om este ".