| zuzu_4658 a întrebat:

Ce credeti ca e bine daca i spui unui barbat la care ti. sa-i spui tot ce simti pentru el? sau mai bine sa nu-i spui ce credeti?

10 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Depinde ce fel de persoana e. Daca e cu nasul pe sus, vagabont nu trebuie sa-i zici nimic.va da cu ciocul mai departe. Daca e mai timid poti sa ii spui, nu-i nimic.Va fi totul bine. sper ca te-am ajutat. baftahappy fundita?happy

| Denisa a răspuns:

Eu sunt genul de persoana care nu se "manifesta". Nu ii voi soune in fiecare zi ca il iubesc, nu ii voi da tone de mesaje seara cu "noapte buna" pentru ca mi se par gesturi exagerate. Cand iubesti pe cineva, acea persoana banuiesc ca simte si stie. Un alt motiv pentru care nu ii spun ce simt pentru el, este ca unii baieti odata ce stiu ca esti "moarta" dupa ei, te folosesc si dupa te arunca la gunoi ca pe o carpa. Nu am patit-o dar sunt intr-un grup de baieti si stiu cum gandesc (nu toti. Scuza-ma ca generalizez). Acuma sincer vorbind, ma chiar enervez daca tipul cu care am o relatie imi spune lucruri prea romantice. E mai bine sa iti pastrezi o latura de mister. Asa va fi mai interesat de tinebatting eyelashes

| UninspiredName a răspuns:

De obicei nu trebuie sa ii spui ca dupa aia te crede vrajita de el si nu o sa se mai chinuie.in cel mai rau caz ii spui ca iti e dor de el. da ii arati ca il iubesti si il lasi sa descopere semnele...

Răspuns utilizator avertizat
| Alëxąndŕą a răspuns:

Nu it zice el din asta e barbat sa it zica dac anul it zice nu te iubeste si nu poti sa il intrebi chiestia e daca du pa cateva luni daca nu it zice papa ii dai papuci si cu cel mai minunat discurs e un abrbat a tata nu ai pierdut ceva important doar nu sunteti casatoriti nu? si ma rog il iubesti daca n it zice are balta peste zuzu

| yoysh a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa nu ii spui.

| MissSmile a răspuns:

Si prietenele mele imi spuneau acelasi lucru, sa-i marturisesc baiatului de care imi place ceea ce simt pentru el, dar n-am indraznit nici acum! Mi-am zis ca am orgoliul meu de fata si baieti trebuie sa fac primul pas, dar in unele momente ma cam bate gandul sa-i marturisesc...nu prea indraznesc, nu ca as fii timida (deloc chiar), dar parca ceva ma retine, cred ca e din cauza faptului ca am anumite sentimente pentru el. De multe ori eram hotorata sa-i spun iar in ultimul moment, renuntam. Cred ca la fel ti se va intampla si tie, dar daca esti curajoasa...marturiseste-i ceea ce simti pentru el, asta in cazul in care nu-i un tip arogand sau increzut.winking
Bafta! (as avea si eu nevoiewinking )

| Meticulosul a răspuns:

Normal ar fi să simtă el că tu simţi ceva pentru el, fără ca tu să-i spui şi invers! Adică şi tu să simţi dacă el simte ceva pentru tine!

| aiurea a răspuns:

Eu zic ca e bine sa ii spui, oricum daca vorbesti cu el, iti zic eu sigur ca si-a dat seama.La mine asa a fost.Si daca te hotarasti sa ii vorbesti, nu o face gen "sunt indragostita de tinelove strucklove strucksad", ci spune-i cam asa "stii, de la ceva timp de vreme, simt altceva pentru tine decat un sentiment de prietenie", si poate si el te place, poate nici el nu are curajul sa iti spuna.Succes,te pup :*

| Roxyyyy a răspuns:

Pai depinde de baiat. Daca e vagabont nu`i spune nimic pentru ca o sa te creada moarta dupa el si va face ce vrea din tine(dar poti sa ii dai de inteles daca crezi ca s`ar uita la tinebig grin). Dar daca e unul linistit poti sa ii spui fara retineri:*. Succes!:*