| Dulcetzika_6679 a întrebat:

Ce credeti de diferenta de varsta? De exemplu o fata de 17 si un baiat de 25? Eu cred ca daca se inteleg nu conteaza. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Nu conteaza varsta! Poti sa iubesti si la 50 de ani.si la 30 de ani. iubesti tot ce e frumos,tot ce te inconjoara! Iubesti fara legi... iubesti pe cine te face sa te simti bine, pe cine te intelege, pe cel ce iti ofera tot ceea ce ai nevoie!

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,sa zicem ca intr-o relatie nu prea conteaza varsta cand 2 persoane se iubesc, totusi depinde de cei 2, daca se completeaza reciproc eu zic ca e ok.E important sa se inteleaga si sa se respecte in rest nu conteaza.Si intre mine si prietenul meu e diferenta de 5 ani, el fiind mai mare dar asta nu ne-a impiedicat sa ne intelegem si sa ne iubim. Oricum fetele se dezvolta mai repede si se maturizeaza mai repede.
Nu conteaza varsta atata timp cat nu se ajunge la extreme.Sunt o multime de cupluri unde exista multe diferente dar totusi dazca se iubesc,altceva nu mai conteaza.
Da,nu conteaza daca se inteleg, dar sa fie pe aceeasi lungime de unda, sa aiba aceleasi idealuri.Cunosc o fata care are 17 ani si e cu unu de 27 si sunt impreuna de vreo 2-3 ani, am auzit ca se inteleg de minune.

| IloveME a răspuns:

Iubirea nu are lege, varsta culoare sau gust asa ca sunt de parere cu tine! big grin

| foxi a răspuns:

25 intra in 17.si ramane ceva rest!

| Lovely a răspuns:

Evident ca se inteleg. Mai ales ca fata are 17 ani, este constienta pe deplin de ceea ce face si nu poate"fi prostita" ( exemplul il iau din cazul pustioacelor de 13 ani care au iubit de 24-25). Cat despre baiat, ma rog, mai bine zis barbatul de 25 de ani nu am nimic de zis. Combinatia e bunahappy.

| NoSmile a răspuns:

Varsta nu conteaza, adica cel putin pentru mine nu are nici o importanta...si e mult mai frumos sa ai o relatie cu un tip mai matur, decat cu un copil neinitiat.

| mihaela_8638 a răspuns:

Eu zic ca e fff bine el avand 25 e mai matur si o sa se comporte cum trebuie:*

| Schnitzel a răspuns:

Diferenta dintre parintii mei de de 6 ani si se inteleg foarte bine. Daca cei 2 se iubesc, nu conteazavarsta prea mult.happy

| Jack_6695 a răspuns:

Fata n-are ce face, baiatul e penal daca se uita la una de 17 ani happy

| CinevaXX a răspuns:

Conteaza 25 cu 17 nu e ok de exemplu. 30 - 25 e ok.

| Anonim_4933 a răspuns:

Nu conteaza...atata timp cat va iubiti:d