| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti la fete conteaza marimea penisului dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Heather2001 a răspuns:

Conteaza dar nu e cel mai important lucru din lume.As fi ipocrita sa spun ca nu intereseaza pe nimeni marimea.Dar totusi am o vorba:Mai bine mica si jucausa decat mare si fleasca.winkingfunda?happy

9 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Pai n-am auzit ca fetele sa aiba penis...ca asa ai formulat intrebarea! Din ce stiu eu,partea lor anatomica la care faci referire se numeste vagin sau cel putin asa se numea ieri! Dar, ieri inca era Boc la guvernare asa ca, cine stie!happy

| angelRBD a răspuns:

Marimea penisului este importanta atat pentru o viata sexuala mai buna cat si pentru motivarea in plan psihic in relatiile sociale.

Marimea penisului este importanta atat pentru o viata sexuala mai buna cat si pentru motivarea in plan psihic in relatiile sociale. Multi barbati se simt complexati de marime. Doresc sa atinga un ideal. Ba ca-i mic, ca nu-i gros indeajuns, ca este prea mare si ea tipa. Se uita oare de ce este cel mai important: il folosesti cum trebuie?

Se spune ca femeia se plictiseste, e valabil si in cazul barbatilor, de partener mai ales cand au o relatie de lunga durata. Imaginatia si experienta isi spun cuvantul chiar daca tu nu crezi.

Motive de ingrijorare nu trebuie sa ai daca femeia ta nu se plange de actul sexual, daca o satisfaci, daca iti spune ca ii place sa o faca cu tine. Insa daca incepe sa te evite, o simti ca nu-i mai place ca altadata iti poti pune unele intrebari. Este ceva in neregula cu organul tau sau are pe altcineva?

O virgina nu se va plange niciodata de actul sexual pentru ca ei ii lipseste experienta, pe care voi vreti sa o aibe femeia, insa o tipa care a mai avut relatii si a invatat trucuri va va da din prima o nota la pat.

Nu este indeajuns sa ii spui vorbe dulci, sa ii saruti sanii, sa ii faci sex oral daca penisul nu isi indeplineste sarcinile cu iscusinta si placere.

Nu iti face o parere despre ce isi doreste femeia daca auzi o actrita de filme XXX ca dimensiunea de 21 cm este perfecta si grosime 4. La cate intalneste la filmari are si ea pretentiile ei. Preferintele in marime si grosime sunt in functie de persoana, de potrivire, de gusturi. As dori sa o vad cum inghite una de 21 fara greturi.

Sunt barbati complexati si foarte dotati, oare de ce? Cam la fel este si cu sanii la femei. Niciun penis nu va fi bun daca tipul care il detine se gandeste cum sa se satisfaca pe el, sa uite ca mai este si ea.

Uneori se simt complexati de marime cand se intalnesc si se vad fie la vestiar, fie la toaleta. Intr-o fractiune de secunda analizeaza organul vecinului si pe cel propriu. Asadar, respectul de sine trece putin si prin pantaloni.

Stiati ca dpdv anatomic, vaginul are de la 8 pana la 13 cm adancime si un penis mic poate atinge intreaga suprafata a vaginului? Atunci ce facem cu restul pana la 21 cm? Marimea barbatiei ii confera posesorului o incredere si respect propriu. In majoritatea cazurilor barbatii se plang degeaba. Fii inventiv sa nu primesti reclamatii. Daca nu mai faceai sex te intelegeam, dar daca ai cu ce, de ce te vaiti?

Un penis de dimensiune mare -30 cm- nu va fi placut pentru o femeie. Contactul sexual va avea loc cu anumite dureri. Bine ca sunt rare. Deci femeia nu beneficiaza de niciun avantaj.

Un penis intre 19-21 cm, raportat la adancimea vaginului, ar fi un maxim de suportat. Dar si cu conditia ca posesorul sa fie experimentat.

Barbatii cu penisuri cuprinse intre 10 - 13 cm, 15 - 17 cm au nevoie de talent si incredere. Practica isi va spune cuvantul intr-o zi. Este necesar ca si femeia sa il ajute, sa nu rada de el daca il vede gol, cu toate ca sunt unii chiar haiosi, sa nu faca remarci proaste. Stii, esentele tari in sticlute mici le gasesti.

In linii mari

In urma anumitor studii a reiesit ca in spatiul european, dimensiunile se situeaza intre 16 si 19 cm, cu o valoare medie normala de 17 cm.

Spre dezamagirea multor femei, care cred in mitul negrilor, barbatii afro ocupa un loc secund in clasamentul mondial. Astfel, la capitolul penis in erectie, negrii au o lungime situata intre 15, 5-16, 5 cm, situindu-se in urma caucazienilor (categorie de care apartin si europenii), care au lungimea cuprinsa intre 16, 1 si 17 cm.

Pe locul trei se afla hispanicii cu 15, 1-16 cm si pe patru asiaticii cu 14, 1-15 cm. Un proverb de pe la noi zice ca "nu iese fum fara foc" si ca sa lamurim problema legendarului penis african, trebuie sa spunem ca intr-adevar, la capitolul penis flasc, negrii stau mai bine, lungimea lor fiind de 9, 38 cm, in timp ce a caucazienilor nu prea depaseste 8, 77 cm.

Se vehiculeaza ca romanii ar ocupa locul doi in lume la marimea penisului. La nivel global sunt francezii (16 cm), barbatii cu cele mai mici organe sexuale sunt indienii si coreenii 10 cm.

Circumferinta penisului se situeaza intre 11, 6 si 13, 2 cm pentru peste 40% dintre barbati.

Chiar exista

-45 cm: sexul cel mai lung din lume, masurat in anii '70 si apartinand actorului din Jamaica, Long Dong Silver(Daniel Arthur Mead).

-despre cunoscutul cantaret Jay-Z se spune ca are penisul cam cat o sticla de un litru de Pepsi lungime dar si la grosime, lucru relatat de o fost partenera de pat cu acesta

| MonkeyBoss a răspuns (pentru angelRBD):

Valeu, ai copiat tot gugalul laughing Sper sa primesti funda, ca altfel ai muncit degeaba straight face

| Analytical a răspuns (pentru angelRBD):

Tu chiar i-ai masurat pe toti?! laughing) ai experienta nu gluma la pat atunci! smug mi-e mila ca ai fost nevoita sa-i incerci pe toti, pentru a iesi la niste rezultate dezgustatoare, ca acestea! anyway, tind sa cred ca e copy-paste google, sa te incurajez!

| angelRBD a răspuns:

Analytical ai dreptate este doar copy si paste de pe google. nu va ingrijorati inca nu am fost cu nimienix:X:X:X:X

| Abramburika a răspuns:

Decat sa fac ditamai istoria ca cea din'nainte,iti zic pe scurt laughing Nu e chiar importanta,cine te iubeste te accepta oricum. Mare,mica important e sa stii sa faci femeia sa tremure de placere, fie ca e dragoste, fie ca e simplu "sex".nu sari peste preludiu si esti as! Fara asta degeaba o ai si de 30 cmwinking

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Degeaba o ai mare daca nu sti ce sa faci cu ea.happy

| LuizaaxD a răspuns:

Nu. Daca o fata te iubeste, este dispusa sa accepte oricelaughing Nu'ti trebuie 20 de cm.
Nu te complexa.

| LifeIsColour a răspuns:

Depinde de fata,daca te iubeste cauta altceva de la tine cum ar fi iubire, intelegere, ajutor dar daca nu simte nimic pentru tine sigur va pune marimea pe primul plan.Nu mai fa mare tantam din chestia asta, nu trebuie sa te simti complexat ci sa te iubesti tu insuti ca apoi sa te iubeasca ceilalti pentru ceea ce esti si nu pentru ceea ce ai.
Sper ca ti-am putut fi de folos!winking