| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti? Mai poate fi salvata o relatie dupa ce unul din parteneri a inselat, sau mereu o sa existe o problema? Ca cel care a fost inselat o sa aiba mereu indoieli? Si cel care a inselat o sa fie tentat sa o faca din nou? Cum vedeti lucrurile in astfel de situatii?

15 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Din moment ce este iertat v-a inşela din nou ştiind că va ii se va ierta şi de data aceasta.
O zi bună!

| WillWright a răspuns:

Poate fi salvata clar, doar ca acel care a fost inselat, mereu va vea indoieli, mereu va avea dubii! La fiecare pas, ii va fi frica ca va putea fi din nou tradat, inselat si asta il va durea cel mai mult, nu se va mai simti in "siguranta" asa cum a fost odata!

| andu16 a răspuns (pentru WillWright):

Si crezi ca cel care a inselat nu va fi tentat sa o faca din nou? Odata ce a inselat pe durata intregii relatii, inca de la inceputul acesteia, nu stiu daca faptul ca celalalt a aflat il va cuminti pentru totdeauna si nu o va mai face...

| WillWright a răspuns (pentru andu16):

Da, cred ca odata ce a inselat va fi tentat sa o faca din nou, asa cum spui tu!
Si daca ar fi iubit cu adevarat, nu ar fi inselat! Adica eu nu inteleg cum poti sa schimbi persoana iubita, daca tii la ea si o respecti! Niciodata nu am inteles asta si asa genuri de persoane!

| andu16 a răspuns (pentru WillWright):

Da, si se mai bat si cu pumnul in piept si spun strict si tare ca le iubesc de nu mai pot, pana la cer si inapoi laughing Si pe la spate...chiar poate fi asa, sa inseli chiar daca iubesti?

| WillWright a răspuns (pentru andu16):

Stiu senzaia asta foarte bine, cand iti zice ca nu te va schimba niciodata si ca te va iubi o viata intreaga si ca nu vede pe nimeni in afara de tine, si te inseala cu prima ocazie. E foarte dureros, dar e si mai dureros sa treci peste si sa infrunti tot! E greu, dar asta-i viata!
Si da, nu cred ca poti insela daca iubesti CU ADEVARAT!

| wolder a răspuns:

Daca a inselat, relatia e gata.

| mihaela0205 a răspuns:

Mai poate fi salvată, dar depinde de ambii parteneri happy
Trebuie să te gândești mult la asta. dar îți dai seama că dacă o persoană a înșelat, a făcut-o deoarece nu s-a mulțumit cu ce i-ai oferit tu și din punctul meu de vedere, nu ar mai merita o a 2-a șansă deoarece oricât ar promite, ar jura, povestea se poate repeta happy
Și chiar dacă după un astfel de caz, relația continuă, fără dar și poate, încrederea celui rănit în partenerul său infidel, s-a pierdut complet, pentru că știi cum e: Încrederea se câștigă greu și se pierde repede. Așa că, pentru a exista iar încredre în acea relație, partenerul infidel are ceva cam mult de muncit happy

| Felys a răspuns:

Cel care a inselat nu se multumeste cu ce ii oferi tu, mereu va face asta atunci cand va simtii nevoia chiar daca pe moment iti face promisiuni solemne, daca vrei sa salvezi relatia va trebui sa te obisnuiesti cu gandul ca vei fi mereu inselata, daca nu, pui punct si de la capat cu altcineva

| Danysan a răspuns:

Oricine merita o Sansa dar trebuie sa stii un lucru ca cine o face odata prinde gustu si mai rara se schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna seara!
Eu mereu am considerat ca, oricine merita o a doua sansa. De ce? Pentru ca am fost in aceasta situatie si stiu ce am simtit, prin ce am trecut.
Daca cel care a dat gres intr-adevar regreta ce a facut si dovedeste asta, da, merita o a doua sansa.
Atata timp cat regreti si realizezi ce iti doresti si repari greseala, nu ai cum sa mai fii tentat sa faci asta!
Cat despre incredere, clar o sa fie probleme, dar treptat, se rezolva.

O seara placuta happy

| andu16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,poate ca ai dreptate.Dar atunci cand el a inselat inca de la inceputul relatiei, probabil lucrurile stau altfel si nu stiu cat o sa "reziste" sa nu o faca din nou, sa se cuminteasca asa de-odata, fara sa mai calce stramb din nou.Nu cred ca o sa reziste prea multwinking

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Eu cred asa: Daca te iubea cu adevarat, nu te insela. Nu crezi? Da, este bine sa acorzi o a doua sansa, dar de ce? Cand indoielile au facut radacini in sufletul tau, chiar daca inca crezi ca, "hei, poate nu mai face". A facut acum, va face si in continuare, va profita. Acum zic la general, poate sunt cazuri exceptate, tot ce este posibil. O seara buna! happy

| Negoiu a răspuns:

In dragoste in primul rand trebuie sa stii sa ierti, pe urma vezi cum continua lucrurile si hotarasti...

| JustMe34 a răspuns:

Eu personal n-as ierta pe cineva care m-a inselat.Inseamna ca nu m-a iubit.Si decat sa fie apoi mereu semne de intrebare"oare iar ma inseala sau asa" mai bine o termini.