| BlackShad0w a întrebat:

Ce e de facut atunci cand iti place de cineva dar ti-e prea rusine sa ii spui sau iti e teama ca va rade de tine?

Răspuns Câştigător
| Xenia16 a răspuns:

Atunci cel mai bine este sa te comporti frumos, iar prin gesturile tale se va vedea ca o placi.Comporta-te frumos, atrage-i atentia,

7 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Asta cu "teama ca va rade de tine" e perfect replicabila cu banaul "si daca rade, ce?!".

NU RADE ma nimeni de tine, si chiar daca o chicoteste nitel in barba e o proasta cu pene.

Vezi-ti de treaba ta, du-te fa-ti datoria si spune-i ca o placi cand sunteti numai voi doi, nu ti-o cauta cu lumanarea sa o spui intre golani betivani happy

Bafta!

| BlackShad0w explică (pentru grab):

Chia as face asta in cazul in care as fi baiat, dar fiind fata, am mult prea multe emotii si mi-e teama de ce va spune. In plus, el mereu este afara cu prietenii.

| grab a răspuns:

Si eu de unde era sa stiu ca umbra ta neagra e fata?!happy

Cand esti fata e cu atat mai lejer sa iti exprimi sentimentele catre baieti. 99% reactioneaza pozitiv si nu vor rade de tine. Restul sunt de genul "strugurii sunt acrii" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iei inima in dinti!

| Ajutatorool a răspuns:

Mori singur.

| BlackShad0w explică (pentru Ajutatorool):

Am incercat. m-a salvat un viermisor.

| Yhugato a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine, trebuie sa gasesti un moment singur/a cu ea/el si sa-i spui ce simti pentru el/ea si sa o/il intrebi daca sentimentul este reciproc, abia atunci sa-i spui asta, nu ai de se sa te temi ca va rade de tine, nu ar avea niciun sens asta
bafta, funda?