| Ella_6365 a întrebat:

Ce e mai important pentru voi? Sexul sau sa faceti dragoste? raspunde-ti sincer pls! dragostea pentru mine e mai importanta, pentru ca este un sentiment mai minunat decat atunci cand il ai cand faci sex (cel putin asa am auzit si bineinteles ca zic ca e adevarat)

Răspuns Câştigător
| dEutSa_8892 a răspuns:

A face dragoste este mult mai atragator, ca sa zic asa, decat a face sex...prin "a face dragoste" vezi mangaieri, tandrete, romantism, saruturi... da` cand vb despre sex straight face ahh bago scoateo laughingstraight face...

ioanaaa phbbbbt colegutsa mea :X laughing

11 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Trebuie sa iti zic ca nu ai habar despre c vb. ambele sunt 2 acturi sexuale dar diferenta est ca: sexul il fac 2 pers pe care ii intreseaza satisfatia corporala si totul se exercita mecanic. dragostea: este actul prin care 2 pers au in ei un romantism prin care mai mult plutesc intr-o lume a lor.

| amberjuly a răspuns:

Da, e fain sa faci dragoste pentru ca sunt implicate sentimente si e mai profund, dar e si o parte de sex in a face dragoste si daca nu e tocmai reusita... pica si partea cu romantismul si dragostea.

| jani a răspuns:

Dragostea...nu poate fi inlocuita cu sexul...sunt 2 lucruri diferite...cu toate ca lumea nu vede nici o diferenta intre ele...si desigur prefer dragostea...sa faci sex... e usor... dar sa faci dragoste e greu...si in ziua de azi din ce in ce mai rar...lumea face dragoste...majoritatea se limiteaza la sex...de ce oare?

| gabrielutzu a răspuns:

Mai bine lasa sexu si uita-te la meci.

| Ella_6365 explică:

Deci ar trebui sa fie un echilibru intre amandoua, right? i got itwinking

si tobias... eu chiar vad diferenta.

| Ella_6365 explică:

Bag-o, scoate-o laughing) deea, deea... la ce ne gandim noi tongue

| manoka a răspuns:

Depinde fiecare ce intelege, imi place sa fac dragoste cu sotul, sa fiu alintata mangaita, dar daca se intampla sa se intample sa zicem in padure, sau in masina tot cu sotul faci dar deja parca suna a sex dar tot este si dragoste ca iubesti persoana respectiva.

| astrolutza a răspuns:

Depinde... poate fi sex cu un tip care chiar se pricepe si dragoste cu un tip care nu este foarte... experimentat sa spunem... dintre cele 2 categorii as alege sexul tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El mai important lucru intr-o relatie este sexul...by.dj.dany

| mad a răspuns:

...pai depinde, te grabesti sa pleci, sex...este timp, crede-ma si baiatului ii place sa-ti guste buzele si sa-ti mangaie sanii in timp ce face sex...sex-dragoste sunt doua notiuni foarte apropiate

| ramsses a răspuns:

Daca reusesti sa conbini dragostea cu sexul este minunat, dragoste fara sex mai rar in schimb sex fara dragoste este