| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai important sa fii iubit sau sa iubesti?

24 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Sa fi iubit.

| mona a răspuns:

Ambele

| FrozEenSoul a răspuns:

Hmmmm... ce este mai important pentru un fluture? Aripa stanga sau aripa dreapta? Exact asa este si cu iubitul.

| anytimeanywhere a răspuns:

Sa fii iubit!

| JustmeV a răspuns:

Care aripa e mai importanta unei pasari, aripa stanga sau cea dreapta?

| iubesc a răspuns:

Buna, amandoua sunt foarte importante. Insa a iubi determina putere si rabdare. Cred ca a iubi pe cineva e cel mai important si frumos lucru care se intampla in viata iar raspunsul afirmativ primit e ca o recompensa nemaipomenita.

| Dariusuu a răspuns:

Ambele sunt la fel de importante, decat daca este vorba de iubire neconditionata.

| Seducatorul a răspuns:

Ficat..ficat...ficat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Pentru a iubi, trebuie sa suferi si cum multi nu vor sa sufere, putini stiu sa iubeasca.
Te pup!

| WAngel a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,cred ca ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand iubesti si iubirea nu e reciproca mai mult suferi. Cand esti iubit si iubirea nu e reciproca nici nu simti ca esti iubit. Trebuie sa fii iubit si sa iubesti ca sa te simti bine deci una fara alta pentru mine nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajungi tot acolowinking Daca iubesti, cel pe care il iubesti, se va indragosti de tine, iar daca esti iubita, il vei iubi pe cel care te iubeste, el facandu-te fericita mereu, il vei ajunge sa il iubesti, si in prima situatie, daca el vede ca il iubesti si faci totul pentru el, el te va iubi. Chiar daca ajungi in acelasi loc... Tu esti singura care poate alege. ASCULTA-TI INIMA! Doar ea poate alegewinking :* Sper ca te-am putut ajuta happy

| τττ a răspuns:

Bună.
Ca să fi iubit trebuie să iubești, la rândul tău.O relație are nevoie de dragoste din partea amândurora.
Pa, pa.

| NnDWtf a răspuns:

Sa faci sex.

| SimonaQs a răspuns:

Amandoua sunt foarte importante... Ca sa fi iubit trebuie sa iubesti si ca sa iubesti trebuie sa te sacrifici sau sa suferi. Nu e bine ca tu sa iubesti si partenerul sa nu te iubeasca si nici invers. E bine sa existe iubire in egala masura din partea amandurora.

Bye Bye :*

| VampireBlood a răspuns:

Amândouă.La ce bun să te iubească cineva şi tu să nu simţi la fel.

| madalinamadu a răspuns:

Se spune ca sa iubesti e frumos, sa fi iubit e si mai frumos dar sa iubesti si sa fi iubit este totul.Deci daca vrei sa fi iubit, iubeste! happy

| qMiruq a răspuns:

Amandoua sunt lucruri la fel de importante, cum zice un vechi proverb " iubeste ca sa fii iubit!" happy.

| RisenAngel a răspuns:

Sa fii iubit e mai bine pentru tine

| Andrei4g a răspuns:

Mai important este sa stii sa iubesti, altfel nu vei putea sti cand esti iubita cu adevarat.

| Louysse a răspuns:

Ambele. Dar pentru a fi iubit trebuie sa iubesti, iar pentrua iubi trebuie sa suporti anumite consecinte.

| Floarteablbastra a răspuns:

Salut. Un copil isi intreaba bunicul "Ce este mai important sa iubesti sau sa fii iubit?" la care bunicul ii raspunde "Ce este mai importanat pentru un fluture aripa stanga sau aripa dreapta?"...Aceasta este parerea mea.

| mikutzadelyutza a răspuns:

Cel mai important e ca tu sa fi iubit, dar pentru a fi iubit iubeste si tu big grin

| qMaddie a răspuns:

Sa fi iubit.