| mihnulet a întrebat:

Ce este iubirea? vreau sa imi raspundeti cat se poate de sincer deci nu o sa dau funda(daca asi fi dat funda voi ati da ceva mai fara sens doar casa obtineti funda).

Răspuns Câştigător
| Feeltheflow15 a răspuns:

Iubirea este un sentiment unic pe care il simte orice persoana fata de cineva drag: un prieten, un membru al familiei sau fata de persoana iubita. Nu poti exprima in cuvinte aceasta traire, este ceva autentic pentru fiecare dintre noi si care se exprima in mai multe feluri: prin fapte, gesturi, lucruri materiale...e mult de scris pe subiectul acesta, am facut odata un eseu de 3 pg.

| mihnulet explică (pentru Feeltheflow15):

Asta erea doar un test casa stiu doar cine ar rspunde chiar sincer la aceasta intrebare. si cel mai sincer raspuns r fi castigat funda.sincer nu credeam ca va raspunde cineva la aceasta intrebare.

| Feeltheflow15 a răspuns (pentru mihnulet):

Merci!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru mihnulet):

Inseamna ca n-ai simtit nici odata fluturi in stomac; nu ti-a venit inca vremea.Raspunsul cu parinti, bunici sau catei, e cu totul altceva.

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu se poate spune in cuvinte, pentru ca cuvintele nu ar fi de ajuns, vei intelege cand te vei indragosti...

| Felys a răspuns:

Un amestec de sentimente, iubirea poate fi o stare de bine sau mai exista si varianta unei iubiri neimpartasite si atunci este chinuitoare

| Schatzyyyyy a răspuns:

Iubirea este atunci cand doua persoane de sex opus se indragostesc in acel moment se formeaza o asa zisa IUBIRE de care nu poti fugi, mai ales daca iti place acel/acea baiat/fata mult si te face fericit/a, si ai inceput sa-l/o iubesti.E un sentiment frumos!

| yanira4u a răspuns:

Un rahat

| IREros a răspuns:

Fiecare individ/individa are capacitatea de a iubi, dar fiecare iubeste in functie de unicitatea sa si nu exista o formula pentru iubire.
Totusi, exista o "reteta" pe baza careia recunosti iubirea, sunt 10 porunci de la care nu poti abdica cand iubesti:
1. Cand iubesti nu minti.
2. Cand iubesti daruiesti tot, tot, tot. Nu exista limita in a darui.
3. Cand iubesti nu furi (parteneri, gesturi, etc.)
4. Cand iubesti esti tu insuti/insati, nu exista ipocrizie, nu te poti ascunde.
5. Cand iubesti nu ranesti nici macar cu o vorba.
6. Cand iubesti important e el/ea si tu esti pe locul 2.
7. Cand iubesti nu iei in deradere actiunile persoanei iubite.
8. Cand iubesti respecti spatiul intim si urma pasului persoanei iubite.
9. Cand iubesti nu esti invidios, pe succesul persoanei iubite si te bucuri alaturi de ea.
10. Cand iubesti nu exista gelozie si orgoliu, stii cat de minunat e cel iubit si n-ai nimic de demonstrat.

| MissPussy a răspuns:

Iubirea este un sentiment pe care le purtam asupra membrilor familiei: mama, tata, bunic, bunica etc. Asupra prietenilor/ iubitului(ei), asupra animalelor de companie sau asupra unui obiect care iti aduce aminte de trecut sau este primit de la o persoana foarte draga tie.

| CocaColaDeCapsuni a răspuns:

De cele mai multe ori o mare dezamagire a vietiibig grin