| georgy7165 a întrebat:

Ce este mai important pentru voi: dragostea sau bani? Ce va lipseste ca sa fiti pe deplin fericit?

Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Pentru mine banii nu sunt importanti, chiar deloc, dragoste o am in fiecare zi. Cel mai important lucru pentru mine e sa am sanatate ca daca o am p`asta le am pe toate, am ce vreau!

26 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ambele sunt importante.
Este ipocritic şi stupid să spui că dragostea este mai importantă.
N-a murit nimeni fără dragoste dar fără bani poţi muri, de foame, de sete sau de o răceală netratată că nu-ţi permiţi aspirina.
Importante sunt ambele.
O vreme bună am avut parte de bani, suficienţi cât să nu crăp de foame şi să-mi permit câte o călătorie dar, nu am avut parte de dragoste.
Acum cu greu am parte de bani ca să-mi permit să-mi plătesc facultatea, chiria şi să trăiesc de pe-o zi pe alta dar măcar am parte de dragoste.
Important este să fie câte puţin din amândouă pentru că ambele au importanţa lor.
Degeaba am parte de fericire prin dragoste dacă nu am nimic în stomac, pricepi?

| AliceHappyGirl a răspuns:

Pt mine sunt mai importanti banii. Daca ai bani ai orice, inclusiv sanatate. Ai vaz ca daca te duci la spital si nu ai bani, nimeni nu iti face nimic. Te lasa sa mori acolo.

Dragostea nu se poate cumpara, dar in ziua de astazi mai rar gasesti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat pentru ceea ce esti u.

La inceput poate sa te iubeasca, sa fie totul frumos, dar pe parcurs se poate pierde dragostea aceasta din diverse motive (ex: s-a plicty de tine, a gasit pe altcineva mai interesant, mai bun etc).

Degeaba esti cu o persoana si va iubiti enorm daca nu aveti bani sa iesiti la un suc, la un film sau intr-un loc unde se plateste.

Deci, banii sunt pe primul loc! Si daca esti o persoana inteligenta, stii sa te faci si iubitwinking Astfel ai si bani si dragostewinking

| shtephie a răspuns:

Dragostea este mai importanta decat banii, dar fara bani nu putem fi pe deplin fericiti!
Cum se zice : Banii intretin fericirea happy

| irina20 a răspuns:

Dragostea nu-ti prea tine de foame...

| Anecherry a răspuns:

Am nevoie de amandoua ca sa fiu fericita. Oricine are, chiar daca mai sunt fane ale telenovelelor, care spun ca dragostea o aleg in favoarea banilor.

| Stefania a răspuns:

Mie imi este mai importanta "DRAGOSTEA"... mie imi lipseste o singura persoanasad "ALEX"sadcrying

| madagascar a răspuns:

Am ales iubirea, si au inceput sa apara si bani prin munca, si din partea mea si a lui. un copil imi lipseste pentru a fi pe deplin fericita.

| elyssa20 a răspuns:

Pai deagoste am, mai imi lipsesc banii si gataaaaaa sunt fericitutza! kisses.

| cretzufinish a răspuns:

E buna si dragostea insa nu se poate face troc cu ea laughing

| alone a răspuns:

Iubirea e p primul loc mereu pentru mine, banii st niste harti e adevarat ca avem nevoie d ei sa supravietuim dar iubirea e cea care iti ankalzeste sufletul si t face sa t simti viu... te-ai antebat vreodata cum ar arata lume asta fara iubire?

| *Lyttle.me* a răspuns:

Pt mine e mai importanta dragostea. Bani ii faci si ii cheltui dar dragostea ramane. Imi place sa ne completam unul pe celalalt cand vine vorba de bani.

| msonegirl a răspuns:

Hmm este intrebare destul de grea. Cred ca toti vor raspunde ca "dragostea", in special pustoaicele de 11-15 ani.

Eu nu voi spune asta, dar nici nu pot alege pe una dintre ele. Bineinteles ca am nevoie de dragoste (cea a parintilor, a prietenilor si a iubitului). Dragostea te face fericit, fara ea esti ca o leguma (parerea mea).

INSA! Cum ar fi fara bani? Nu ai avea nimic! Dar AER!

Poate sunt eu materialista (cel putin asa gandesc), insa pentru mine sunt f importante amandoua!
PS: Nu sunt materialista

PS2: asta e doar realitatea

| mosu_9772 a răspuns:

Dragostea este mult mai importanta decat bani deoarece bani cum vin asa se duc dar in schimb dragostea ramane pentru totdeauna niciodata sa nu pui bani deasupra dragostei

| lilstar a răspuns:

Cred ca putin din aman2.

| lilstar a răspuns:

Pot parea materialista dar tot banii sunt mai importanti sa fim seriosi ca nu faci nimic fara banibig grin

| dsada a răspuns:

Dragoste, dar si bani ca mai nou toti sunt dupa cine are mai multi bani, ce imi lipseste : cred ca libertate. vreau sa fac ce vreau si cand vreau sa nu imi comande parinti. funda?

| danutz_6930 a răspuns:

Dragostea! banii nu sunt reali, azi ii ai maine...nu se stiestraight face! banii nu aduc fericireasad doar o intretinhappy!

| bluepuff a răspuns:

Bani.au ai mei la greu deci nu`mi trebuie de la alti
Dragoste...primesc din plin de la prietenul meu, nu duc lipsa
cum mai spun unii.sanatate. De multe ori imi e dor sa mai racesc eu putin...imposibilstraight face
si totusi nu sunt fericitasad.

| Bianca_papusha a răspuns:

Sti ii o vorba destul de realista si adevarata
Banii nu aduc fericirea DAR O INTRETIN...
asa ca...

| Robert_2672 a răspuns:

Uitati cum sta treaba dragi membrii TPU!

Dragostea se rezuma la sentimente. La cele mai frumoase momente din viata de zi cu zi. Dar ganditiva putin, cum ati putea trai doar cu dragostea? Practic iti este imposibil sa traiesti fara BANI. Exista unii oameni care sunt mult prea bogati si aceia sunt cei care spun ca pentru ei nu`s importanti bani. Este normal sa spuna asa pentru ca ei au. Dar daca 2 oameni se iubesc enorm si acestia nu ai bani de o paine, ganditiva cum ar trai? In secolul XXI multe fete/baieti isi parasesc partenerul din simplul motiv ca nu sunt posesorii banilor. Daca stai cu o persoana care nu are bani, iar pe strada observi o alta persoana foarte bogata este si normal ca incerci sa te bagi cu acea persoana bogata in seama. Este foarte greu in viata fara BANI. Cum am mai auzit, fara dragoste se poate trai dar fara bani se POATE MURI mai mult ca sigur. Ganditiva ca aveti ghinionul sa aveti vreo boala care se trateaza cu zeci de mii de euro. Daca nu aveti banii ce faceti? Muriti pur si simplu. Asta in cazul in care, bolile se mai pot trata prin intermediul rugaciunilor catre DUMNEZEU. Poate ca multi rad cand aud ca cineva se roga la DUMNEZEU sa il ajute in diferite metode, dar sa stiti ca aceeia care se roga la DUMNEZEU vor trai. Oamenii bogati nu sunt atat de credinciosi pe cat sunt cei saraci.
Dupa caracterul meu, as spune ca in viata sunt importante in acesta ordine: 1. Sănătatea 2. BANII 3. Dragostea. Repet in ziua de astazi sunt unii care cred ca pot cumpara dragostea. Ei bine fetele "fitoase" ca sa spun asa, in ziua de astazi mai mult ca sigur se uita la banii baietilor. Spun asta din simplul motiv ca am vazut fapte reale.Eu am 15 ani si am parte si de iubire, bani dar nu mereu, am trecut prin cele mai grele momente din viata, si este inca inceputul si cu sanatatea am avut probleme, dar repet nu am avut nevoie de bani ca sa ma fac bine, ci de simplul fapt ca m-am increzut in Dumnezeu. Pentru mine, fericirea se rezuma la SANATATE, DRAGOSTE SI BANI. Stiu ca in viata de zi cu zi aceste 3 elemente sunt cele mai importante din viata noastra. Ele sunt cele 3 elemente care fac omul extrem de fericit sau cum se spune, il duc in al 9-lea cer. Repet fara dragoste poti trai, dar fara BANI poti muri. Cam asta este parerea mea despre dragoste si bani dar si sanatate. Sper ca ti-a fost de folos georgy. :*

| pauladrian a răspuns:

Azi, in Romania e mai inteligent sa faci bani decat sa iubesti, astea vin mai tarziu...nimic nu e pierdut.

| CudiDaKid a răspuns:

Mie in momentul asta imi lipseste un cola ca sa fiu fericitalaughing

| Petronela a răspuns:

Dragostea

| Đοαr eu şi ατâτ ♥ a răspuns:

Poi normal dragostea love struck

Mie imi lipsesc mai multe persoane "baieti"[ 7 E :-(( ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi lipseste linistea si singuratatea naturii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ami lipseste dragostea