| Jamaica32 a întrebat:

Ce este o prietenie adevarata?

Răspuns Câştigător
| butterfly27 a răspuns:

Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare...Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini, Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri, Sper ca mai inteles:*

6 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

O prietenie adevarata, nu sunt sigur daca exista, oricum este foarte rar. Inca se studiaza, si nu stiu daca se va descoperi vreodata. Cand te intelegi cu o persoana, semanati, sau sunteti total diferiti, dar compatibili intr-un sens, va iubiti, deci prietenia este o ramura a dragostei deoarece pe asta se bazeaza. O prietenie sumbra, fara a tine la respectiva persoana, a o iubi, nu se numeste prietenie. Cred ca am spus multe prin asta. Funda?

| oanaoana23 a răspuns:

Sa ai o persoana langa tine careia sa ii poti spune orice, sa te certe cand e cazul dar totusi in inima ei sa te sustina, sa fie langa tine cand tie greu

| Venssyk a răspuns:

O prietenie adevarata este atunci cind sunteti de acord in tot si in toate, prietenia adevarata este si atunci cind prietenul tau stie cele mai rele lucruri despre tine dar totusi continua sa te respecte. FUNDA?

| kRyStY_1411 a răspuns:

Gajica

| Jamaica32 explică:

Va multumesc mult mai ales a lui butterfly_1519 dar si ale voastre au fost frumose

| Alexandrel a răspuns:

Un catel care te pupa chiar si dupa ce l ai lasat singur toata ziua.