| CatalinaMalai a întrebat:

Ce este pentru voi dragostea? dau funda la cel mai frumos raspuns

Răspuns Câştigător
| liz23 a răspuns:

Este sentimentul care se tot descrie in cuvinte in basme, povesti,filme, carti, articole dar cand o sa simti atunci vei intelege exact. Este singurul sentiment care te face sa te simti puternic si in urmatorul moment te face bucati, te face fericita si in orice moment plangi atat de mult incat nu intelegi ce e cu tine, te face sa te simti atat de frumoasa si plina de incredere doar cand te priveste. Dragostea este cel mai frumos si cel mai dureros sentiment dar merita traita din plin.

12 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Dragostea este scopul pentru care suntem in viata.Cel putin pentru mine.Am trait, am simtit rautatea, violenta, cruzimea, foamea si tot asa.Toate se intampla din egoism si din lipsa de dragoste.Cu dragoste vom cladii o noua lume.

| madyddd a răspuns:

Dragostea este ca o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.
Uneori, dragostea te loveste ca un bumerang in moalele capului.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Un mod de a simti ca zbori chiar daca stai cu picioarele pe asfalt.

| madyddd a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

love struck poetic raspuns laughing))

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru madyddd):

Ca de obicei.Scurt si la obiectbatting eyelashes.

| MarioOnette a răspuns:

Dragostea este un sentiment important, rar si dureros. Dragostea este o lume unde sint doar doaua persoane unde este asa cum vrei tu unde visele se implinesc. Dragostea este o fuga de catre alta lume este o incercare de a fi fericit alaturi de cineva

| CityOfSatan a răspuns:

Simplu.E ca un fluture, greu de prins, dar usor de pierdut!

| x3Ad a răspuns:

Dragostea este ca şi o carte. Durează câteva pagini şi se termină. Apoi, poţi să o reciteşti din nou trăind în trecut.

| Maryna78 a răspuns:

A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica de tot ce e murdar in lumea aceasta.

| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Pentru mine DRAGOSTEA este ca un vis frumos.Iar cand se termina. Nu o sa iti placa. happy Cand ajunge visul in punctul culminant..Atunci se termina happy Parerea mea.big grin

| anonimparol a răspuns:

Dragostea este sentimentul care il simti cand esti langa o prietena sau langa parinti dar pentru mine inseamna casicum as sta pe nor si ma uit injur vad doar fericire si bucurie si dragostea care o simtim amandoi

| andreautzaandre a răspuns:

Dragostea e ca un vis. Ti s-a intamplat vreodata sa visezi ceva atat de frumos, incat dupa ce te-ai trezit sa incerci sa adormi la loc, sa-ti continui visul? Asa este dragostea.