| Rato075 a întrebat:

Ce fac dacă prietena mea cea mai buna ma place iar eu nu?

4 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Tu nu te placi pe tine sau nu o placi pe ea? Daca tu nu te placi, trebuie sa vezi ce anume te impiedica:
-esti timid si trebuie sa invingi rusinea, sa te accepti asa cum esti, sa fii autoironic, sa incerci sa ai mai multa rija de tine, sa ceri si accepti pareri din partea cuiva apropiat ( vezi chiar prietena) etc.
- esti prea dur cu asteptarile la adresa ta, ceea ce se poate regla

Daca nu o placi pe ea, nu e ceva gresit,. Pur si simplu, nu e sa fie ceva reciproc, ceva mai mult, nu simti sclipirea, nu simti chimie intre voi. Dar gandeste-te ca uneori ne dam seama de valoarea celor de langa noi abia cand ii pierdem, poate tocmai pentru ca suntem obisnuiti cu ei, iar noi avem niste pretentii mari pentru acel rol de persoana speciala.

E foarte inselatoare includerea in categoria " doar prieteni". Tocmai de-acolo pot veni legaturile stabile, pentru ca prietenii deja iti ofera stabilitate, sunt obisnuiti cu tine, iar pe termen lung conteaza media, nu varfurile.

| Sofer a răspuns:

Placeo si tu pe ea.

| Goete a răspuns:

Incerci sa iti recuperezi autostima, Tu de ce nu te placi?
Daca ea te place, sigur e ceva bun in persoana ta, care o face sa te placa; vorbeste cu ea, intreab-o ce e ce o atrage la tine si poate vei incepe si tu sa te placi.

E nasol sa traiesti fara sa te placi pe tine insuti.

winking Ti-am raspuns Strict exact la intrebarea pusa de Tine laughing Funda?

| Hypefox a răspuns:

Ii spui frumos ca aveți o prietenie buna si nu vrei sa o stricați căci nu simți la fel!