| Sawarekh a întrebat:

Ce face diferenta dintre o femeie care se excita vizual si una care nu se excita vizual?

La barbati stim, ca toti se excita vizual, insa la femei e mai discutabil, de aceea intreb.

Răspuns Câştigător
| TimberWolf a răspuns:

Ba femeile chiar se excita, daca arati bine si treci pe langa ele sa le vezi ce se holbeaza, foarte insistent, asta o spun din experienta personala nu povesti.
La fel daca apari in peisaj cu o motocicleta sau o masina scumpa, nu isi pot lua ochii de la tine!

| Sawarekh explică (pentru TimberWolf):

Bine cred ca deja e o denaturare sa se excite de la lucruri materiale, masini, etc.
Dar interesant ce spui, si eu mai trimit poze pe Instagram cand vorbesc cu o tipa, si raman surprind de reactia pozitiva a unora.

| TimberWolf a răspuns (pentru Sawarekh):

Banii cumpara orice femeie in ziua de azi!

| mirunanicole12345 a răspuns (pentru TimberWolf):

Toți misoginii infecți le băgați pe toate în același oala.Tu sigur ai cunoscut milioane sau chiar 4 miliarde după Terra daca tot le bagi pe toate moarte după mașină că și cum decât asta ar conta.Vai de capul vostru limitat mintal, daca ar fi fost toți la fel, nu ar mai fii existat populație și oamenii nu s-ar fi înmulțiți. Daca va place Bărbații, fiti nene pe invers și nu mai caută scuze sa le denigrezi pe absolur toate inclusiv pe maica-ta care nu a scăpat de tine când a trebuit.Așa cum voi ce permiteți că sunteți Macho, așa îmi permit și eu să spun că 50% spuneți praf și misogini infecți, morți după mașini și bani că se poate și invers sau bărbații niciodată nu se lasă întreținuți. Gânditi decat cu ****, bine că o aveți și pe aia Jeguri umane

| TimberWolf a răspuns (pentru mirunanicole12345):

Nu sunt misogin si nu denigrez mereu am apreciat femeile normale, feminine.

| Madaxo97 a răspuns (pentru mirunanicole12345):

M-ai răcorit cu comentariul ăsta laughing bine rău

| Sawarekh explică (pentru mirunanicole12345):

Ei vorbesc din prisma intalnirilor lor, si eu pot spune ca am intalnit doar femei superficiale, momentan nu imi pot schimba parerea despre femei. Poate va aparea in viata o femeie care va gandii diferit, dar pana in momentul de fata am cunoscut zeci de femei, toate cam cu aceeasi gandire. Deci nu mai judeca aiurea.
Sunt sigur ca si tu esti o misandra obosita.

| TimberWolf a răspuns (pentru Sawarekh):

Va aparea candva cineva in viata ta care te va intelege perfect, va fi cam 200 de lei sedinta laughing

21 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Cea care se excita vizual are ochii roșii

| Cinic a răspuns:

Din contra! Eu sunt de parere ca femeile se excita vizual mai mult ca barbatii. Daca esti barbat frumos si intri intr-o camera cu 10 femei, toate 10 vor saliva dupa tine. Si sa presupunem ca oarecum toate iti cunosc trecutul. Ai 10 ani de puscarie pentru violenta domestica, ai doar 8 clase terminate, nu ai job, esti dependent de droguri si de jocuri de noroc si misogin si arogant. Toate astea nu vor conta daca esti barbat frumos, femeile iti vor gasi scuze pentru toate defectele si vor fii dispuse sa faca absolut orice pentru tine, o perioada cel putin, pana li-se consuma hormonii. Cum spunea un baiat pe aici, natura pacaleste femeia ca sa isi faca treaba. In creierul femeii, frumos= toate calitatile posibile.

| TimberWolf a răspuns (pentru Cinic):

''Ai 10 ani de puscarie pentru violenta domestica, ai doar 8 clase terminate, nu ai job, esti dependent de droguri si de jocuri de noroc si misogin si arogant. Toate astea nu vor conta daca esti barbat frumos, femeile iti vor gasi scuze pentru toate defectele si vor fii dispuse sa faca absolut orice pentru tine''
Ba nu zic, or fi cazuri din astea dar nu generaliza ca nu e chiar asa! La faza cu hormonii nu te contrazic, e total adevarat, cat timp urla hormonii in ele e lapte si miere, dupa, isi arata coltii.

| Cinic a răspuns (pentru TimberWolf):

O, vai... daca ai sti la cate cazuri de genu' am fost martor... nu generalizez, dar sunt foarte, foarte multe tipe de genul : esti frumos- accept orice. Mi-ar lua peste 2 ore sa iti povestesc.

| TimberWolf a răspuns (pentru Cinic):

Da, nu te contrazic, depinde de anturaj, de zona unde stai, de oras, uite la mine in oras majoritatea sunt taranci din astea basite si obosite venite din zonele limitrofe, astea sunt nemancate n-au o chifla in stomac, se uita numai dupa lovea si cazan.

| Cinic a răspuns (pentru TimberWolf):

Asta nu-i nimic. Eu am colege la 30+ si 40+, unele single mums, obeze si se vaita de singuratate. Si culmea ca au optiuni, ca este lumea plina de fatlai, dar ele vor doar printi fumosi si bogati. Pai si aici pe TPU, nu ai vazut-o pe aia care are 30 de ani, este gravida si nu stie cu cine, dar ea intreaba cum sa isi faca relatie cu un barbat cu 10 ani mai tanar ca ea si sa aiba fata de baby face happy ieri sau alaltaieri spunea ca a plans 5 zile pentru ca un coleg de al ei cu care se conecta astral ( traducere: era frumos) si-a dat demisia de la job. Na mai zi ceva laughing laughing

| TimberWolf a răspuns (pentru Cinic):

Eu nu prea halesc ce rahat mananca pixdele astea pe aici, multe sunt la cersit atentie.
Da, stiu, acum toate vor printi bogati dar ele nu sunt bune la nimic, au unghiile alea de un metru, basini cat cuprinde, daca le zici sa faca si ele o chiftea in tigaie se vaita cat de cruda e viata si cat de misogin esti tu ca o ii zici sa pregateasca ceva de mancare sa nu mancati chimicale de la fast food.

| Sawarekh explică (pentru Cinic):

Nu stiu ce sa spun, in general barbatii se exprima mai mult cand e vorba de ce forme vede, etc.
Insa e discutabil, mereu cand am trimis poze cu mine, am primit reactii extrem de pozitive de la femei+ unele chiar au propus sa facem ceva, deci mda.
Pe de alta parte, da e lucru stiut: femeile fara personalitate sunt atrase de bad boys.
Acele femei sunt instabile emotional.

| mirunanicole12345 a răspuns (pentru Cinic):

Generalizări că și cum mata nu este tot femeie.Este plin internetul de misogini infecți care gândesc doar cu aia dintre picioare.In loc sa denigrați pe toate din toată lumea de ce dracu nu va duceți după sula cum va place și lăsați naibii războiul asta între sexe. Când vedeți Gay va vine rău dar misoginsmul la greu este preluat de toate jegurile masculine cu un penis.

| Cinic a răspuns (pentru mirunanicole12345):

Imi cer scuze daca am atins o coarda sensibila. Lasa-ma sa chicesc : ai 30+, esti obeza si vrei strict doar barbati inalti si frumosi si cu cariera. Iar acei barbati nu te baga in seama, pentru ca aia prefere femei frumoase si tinere. Imi pare sincer rau pentru tine, si sper ca intr-o buna zi sa iti gasesti printul cu mercedes. Cu drag, cinic.

| Sawarekh explică (pentru mirunanicole12345):

Alo, vino si cu argumente cand spui un lucru, nu doar sa jignesti ca o frustrata...suntem deschisi la dezbatere, exprima te!

| Mircea2Cel3Ciornei a răspuns:

Cine l a ranit pe baiatu asta de la raspunsuri?

| Justanairhead21 a răspuns:

Pai e easy. Mai e si partea pe inteligenta emotionala. Acolo e provocarea daca o poti excita si mental nu doar prin atracție fizica. Si nu, nu se aplica valorile materiale la toata lumea laughing) mai e si partea asta - in care multe isi doresc ceva mai mult si nu se rezuma doar la atractie fizica.