| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti daca va inselat dar va spus ce a facut?
Sunt curioasa daca mai puteti sa ii dati o sansa[personei iubite].

Răspuns Câştigător
| вяυηєтα a răspuns:

Buna. Din cate stiu eu nu am fost inselata, insa am certitudinea ca nu as putea sa il iert. Multi ma veti acuza ca sunt orgolioasa, veti zice ca daca iubesti ierti, etc. Dar nu e chiar asa; majoritatea persoanelor care inseala o data, o vor mai face si altadata. Asa a patit mama cu tatal meu. Acum nu generalizez, dar stiu ca si daca l-as ierta- prin absurd- nu as mai putea avea incredere in el, in consecinta, relatia nu ar avea niciun viitor. Zic asta pentru ca imi cunosc limitele... Dar asta e doar parerea mea...

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, i-am dat o sansa prietenului meu ca m-a inselat o data mai demult, mi-a recunoscut si l-am iertat desi mi-a fost greu, am trecut cu vederea, asta fiind acu 1 an si ceva, de atunci nu s-a mai intamplat asa ceva, nici nu mi-a mai zis, nici nu am aflat din alta parte; nu cred ca m-a mai inselat pentru.ca acum avem altfel de relatie fata de cum aveam inainte...
De durut m-a durut tradarea lui, totusi faptul ca mi-a recunoscut am zis ca sa il iert, dar acum daca mi-ar gresi a 2-a oara nu l-as mai ierta orice ar fi, se zice ca greseala recunoscuta e pe jumatate iertata...totusi o data l-am iertat, dar nu as mai face asta oricat de mult l-as iubi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Şi de unde atâta sinceritate din partea lui?
Un bărbat să vină să-ţi spună din senin fără nici cea mai mică constrângere?!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă mă ţine inactiv sexual peste un an aşa cum utilizatoarele monyk şi I'mPerfectă se mândreau pe-aici că au făcut sau fac cu prietenii lor, atunci eu mă simt îndreptăţit să merg la alta căci fiziologia mea nu e bătaia de joc a nimănui.
Totuşi, dacă mă ţine inactiv sexual, o părăsesc, nu o înşel.
Dacă aflu că mă înşeală, indiferent de la cine, o părăsesc instantaneu şi nu, nu-i acord nicio şansă niciodată în viaţa asta.
Dacă cumva vreodată voi greşi eu în aşa hal încât s-o înşel, de asemenea mă aştept la un tratament dur şi nu voi avea tupeul nesimţit să cerşesc o a doua şansă. Am avut o şansă. Dacă am înşelat-o înseamnă că mi-am ratat şansa şi merită să-şi găsească fericirea în braţele altui bărbat.
Salut!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca m-a inselat sarutandu-se cu una, adica stand o seara cu ea(fara sex), poate l-as ierta... daca au facut sex, sa-si ia gandul de la mine!

In orice caz, inselatul nu il iert!

M-as simti umilita ca femeie!

| Zenithf a răspuns:

Greu de raspuns la intrebarea asta. Eu sunt mai iertator de felul meu (asa cred), cred ca as ierta si asa ceva, dar nu stiu ce as face dupa...
Adica, tot ce a fost intre noi va fi diferit in ochii mei, si cred ca nu m-as ferii de ochii altei fete... cred ca as ajunge si eu sa o insel pe iubita mea, dupa asa ceva. straight face

| Razvan a răspuns:

De ce sa ii mai dau o sansa? Daca a inselat, automat a considerat ca ea e mai buna ca mie, deci sa ramana cu ea.De apreciat sinceritatea, dar mai devreme sau mai tarziu oricum as fi aflatwinking

| Floreenofficial a răspuns:

Hmm...nu stiu cum as reactiona.De altfel, nici nu imi doresc sa ajung vreodata intr-o astfel de situatie nefericita, dar totusi as tine cont de faptul ca a marturisit acest lucru denotand faptul ca se simte cu musca pe caciula ceea ce e bine. happy

| stresu a răspuns:

Eu am un principiu: nici nu uit niciodata, nici nu iert niciodata indiferent daca sunt rude, amici, etc. si ma astept la un tratament similar.
Daca imi spune ce? Ii face mai mica vina? Nicidecum. Prefer sa mi se zica"esti naspa in pat, mai bine imi iau o scandura cu gaura incorporata" si o terminam, decat sa lupte pe 2 fronturi.
Daca e sa se intample, din nou o terminam si fiecare isi vede de treaba preferabil la distanta unul de celalalt; nu de alta, dar mi s-ar parea stupida faza cu "hai sa ramanem amici".

| Marijuana a răspuns:

Mda ii dai o sansa si dupa se invata si face la feloh go on[asa mi s`a intamplat]. Mai bine o lasi moartaoh go on

love struck

| haiZI a răspuns:

Ca ii pare rau nu mai conteaza, fapta a fost savarsita. Daca tinea cu adevarat la tine nu te-ar fi inselat in rupul capului.Acum tu decizii daca vrei langa tine un baiat care sa te aprecieze sau unu care te vrea genul de femeie la cratita care i-l asteapta seara cand vine de la servici.

| Emma a răspuns:

Poi daca recunoaste inseamna ca ii pare rau si i`as mai da o sansa sa vad cum se petrec lucrurilehappy
XoXo

| RaluE a răspuns:

Mda, mi s-a intamplat si mi-a spus, dar dupa mai mult timp.Sincer,i-am acordat o a doua sansa ca sa vad daca reuseste sa se schimbe.Au trecut 7 luni si e un alt om, am reusit sa-l schimb si-mi multumeste in fiecare zi pentru asta.
happy

| mirabella_1176 a răspuns:

Pai eu l-am inselat eram de 1 an imp, l-am inselat timp de vreo 2 saptamani A aflat E, apoi ma iertat, iar in momentul in care ma iertat am realizat cat de mult ma iubeste, iar eu regret si in ziua de azi ca l-am inselat pentru ca este un baiat care imi face toate poftele si are foarte mare grija de mine! acum au trecut 2 ani si jumatate si nu l-as insela pentru nimic in lume.

| Ranya a răspuns:

O fapta marturisita este pe jumatate iertata. Daca regreta si iubesti persoana in cauza, ii mai dai o sansa.

| karrinna a răspuns:

Daca chiar ii pare rau da... ar merita o sansa

si ar avea curajul sa recunoasca

| flory_5471 a răspuns:

Nu as mai acorda o sansa in cazul in care m-ar insela. Atata timp cat pretinzi ca iubesti o persoana inseamna ca o si respecti, iar eu nu vad pic de respect atunci cand cineva inseala.

| Creioane COlorate:)) a răspuns:

Da. dar nu s-a schimbat...

| ktoka a răspuns:

Eu nu cred ca as face-o, indiferent cit de mult as tine la el asa ceva pur si simplu nu cred ca as suporta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am iertat dar nu mai am pic de incredere in el si am momente in care imi vine sa ii tip "Bo**e mai iselatfrustrated!".laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suntem datori sa iertam pe cel apropiat noua daca greseste odata. Daca greseste si a doua oara il ierti din nou, dar nu vei mai putea avea incredere ca prima oara in el. Cand isi va da seama si el va fi prea tarziu sa te recastige.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dark_barbie, ai dreptate ...asa o simt si eu chiar daca am iertat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@karrinna, dar cum ne dam seama ca ii pare rau sau joaca teatru.