| antonelk a întrebat:

Ce faceti?sad eu sunt suparata crying( am fost aseara la un majorat cu prietenul meu si nu am mai vb cu "cea mai buna pretena" a mea.si tampita i`a zis prietenului meu ca l-am inselat cu fostul si ne-am despartit crying( si am vb cu el i-am zis ca imi pare rau. puii mei ca nu mai vrea sa ne impacam crying( da eu chiar daca l-am pupat pe fostul eu il iubesc pe actualu crying(( si nu ma crede eu ce sa fac sa ma impac cu el ca nu mai vrea pur si simplu nici daca vb cu el nici daca nu. da stiu ca ma iubeste :X da nu mai vrea sa ne impacam crying((( ce sa fac?crying(

23 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca iti pare rau ce ai facut si inca il iubesti, atunci mergi la el si cere-ti iertare, pentru ca imi inchipui cum s-a simtit cand a auzit ca l-ai inselat... daca te iubeste, va trece cu vederea(poate), fapta ta, bafta.

| psiholoaga a răspuns:

Deci, pana la urma, te-ai sarutat cu fostul si amica ta i-a spus asta sau a exagerat putin si el s-a panicat? Cred ca ar fi bine, in primul rand, sa iti alegi amicii cu mai multa atentie: ce se discuta intre 4 ochi ramane asa, e o chestie de bun simt. In al doilea rand, calmeaza-te, scoate emoticoanele cu zambete din garderoba, intalneste-te cu prietenul, spune-i fix cum au stat lucrurile (nu minti ca nu s-a intamplat nimic, fiindca va simti asta), cere-ti iertare si roaga-l sa iti mai dea o sansa sa ii recastigi increderea. Daca nu vrea si nu vrea (din atata lucru, ca te-ai sarutat cu altcineva), inseamna ca nu era atat de implicat in relatia voastra sau ca si-a pierdut increderea in faptul ca tu ii spui tot ce se intampla. Apropo, vezi ce a fost si cu asta si care a fost motivul pentru care i-ai ascuns prietenului ca te-ai sarutat cu fostul, daca sarutul nu a insemnat nimic si nu a pus relatia actuala in pericol.happy Bafta.

| Elena1234456 a răspuns:

Pai asa meriti daca l-ai inselat. Daca il iubeai nu te mai uitai la fostul. Zi mersi ca nu ti-a dat si un pumn in fata.

| Parintele a răspuns:

Lasa-l o zi doua sa-i mai treaca supararea apoi vorbeste cu el. Fara gesturi disperate sau circ. Daca te iubeste cum zici tu ar trebui sa treaca peste asta si peste orgoliul lui de cocos ranit in amorul propriu, daca nu las-o balta ca inseamna ca este prea egoist.

| zeeeeeex a răspuns:

El face ce ar face orice baiat in locul lui... Tu l-ai inselat si ai pastrat secretul... daca ii spuneai la momentul potrivit si afla DE LA TINE era alta poveste... macar aprecia sinceritatea... Dar din pacate acum nu mai ai ce face... Eu nu stiu ce e in capul vostru mai fetelor... il iubesti pe ala da de saruti cu fostul? voi chiar nu stiti ce inseamna a iubi sau luati totul in deradere? seriosi sa fim acum... nu e o joaca... is sentimentele unei persoane in joc... Au innebunit fetele astea fratioare... Nu vreau sa te critic acum dar el face foarte bine daca nu se mai impaca cu tine ca sa inveti ca nu poti face ce vrei tu cand vrei tu si cu cine vrei tu si "prostul" sa se intoarca la tine ca are un sentiment in suflet pe care tu la un moment dar in care infidelitatea s-a produs, l-ai calcat in picioare... Imi pare rau pentru critici dar nu mereu ca fata poti face ce vrei! Nu ai ce sa faci... Sa te ajut putin... incearca sa ii arati ca regreti, ca no sa se mai repete si ca il iubesti cu adevarat. BYE BYE

| cioko19 a răspuns:

E si vina ta.ma tot intreb.de ce inseala oamenii persoanele iubite. daca totusi "le iubesc"? oh go on

| cioko19 a răspuns:

Multumesc @stefytm :*

| inna a răspuns:

Foarte frumos vorbesti.

| Ruxyana a răspuns:

Daca tine la tine si te iubeste cu adevarat o sa se intoarca...happy
incearca sa-l faci sa inteleaga ca tu pe el il vrei nu pe fostulwinking.nu stiu... spune-i eva de gen...:daca il iubeam pe fostul ma bagatm cu el si gata...winkingdar eu nu o fac pentru ca tin la tine.winking
...stiu si eu... ceva de gen.winkingfac sa inteleaga ca ai face tot ce iti sta in putere sa va impacatiiwinking
succes si multa bafta:*:*:X:X

| kh1ss a răspuns:

Pai daca " prietena" ta a facut asta, nu iti era prietena. Acum degeaba iti mai pare rau, fapta e facuta, orice fapta are consecintele ei. Daca tu ai fii in locul lui, te-ai impaca cu el? Iti spun eu ca nu. Daca il iubesti pe actualu, de ce l-ai " pupat" pe fostul? Daca ai fii in locul lui, te-ai crede? Inainte sa te faci ceva, te mai gandesti si la restul din jurul tau, sa vezi cat de tare ii ranesti. Sincer, baiatu e f ok. Daca eram il locul lui faceam la fel.Singurul lucru care iti ramane de facut este sa te resemnezi, si pe viitor sa inveti din greseli.

| alexdop21 a răspuns:

Mama cate emoticoane laughing off ce problema aiurea, deci prietena ta cea mai buna nu e prietena ta cea mai buna, si cu baiatul ala, daca tine la tine nu ar trebui sa creada orice prostie aruncata la nervi, si mai ales aruncate de o fata nervoasa!

| adiuca a răspuns:

Eu inteleg prin inselat doar daca te culci cu altu nu un pupat sau o imbratisare astea mi se par lucruri marunte sau care le poti primi fara sa iti dai seama vine unu si te pupa pe buze de nebun si asta e nu mai ai ce face nu cred ca asta e un motiv sa se desp de tine ca tu te-ai pupat cu ala de cateva ori mare chestie... daca era ceva mai mult eram de acord... gandeste-te ca alte fete au inselat in adevaru sens al cuvantului si iubitii lor le-au iertat si le-au dat o a doua sansawinking dar dupa a doua sansa a 3 nu mai existawinking dar asta pentru ca intr-adevar o iubea...

| dulcika a răspuns:

Buna.
ai si tu o parte de vina aici.sad, daca il iubesti pe el de ce il saruti pe fostul? cam ciudat
pune-te in locul lui si macar pentru o clipa imagineaza-ti cum se simte el!
intelege-l!
cred ca cel mai bine ar fi sa-i acorzi un pic de timphappy
iar asa numita "prietena" a ta nu-ti este prietena, nu trebuie sa se bage in relatiile altora!sad
asta este parerea meahappy.si un sfat de la mine..., te rog vorbeste mai frumoshappykiss

| stefytm a răspuns:

F bun raspuns cioko19 si eu zic la fel atunci: E vina ta.ma tot intreb.de ce inseala oamenii persoanele iubite. daca totusi "le iubesc"? oh go on

| sTeFaN. a răspuns:

Tu esti vinovata daca il iubesti pe actualul tau prieten de ce l-ai inselat cu fostul?

| antonelk explică:

Cu ce am vb urat ca am facut`o fraiera?:O haideti fiti seriosi si voi faceati la fel daca pateati asa de parca am injurat foarte urat oo doamne impresiile astea oh go on

| antonelk explică:

Pardon tampita big grin

| Haruka a răspuns:

Pai in primul rand nu ai procedat corect. E vina ta, nu trebuia sa-ti pupi ex-ul nici macar in gluma daca il iubesti pe actualul. Ar trebuii sa-i explici "actulalului" iubit ca ai gresit, nu stiu poate a fost un implus pe moment, doar tu stii ce a fost in capul tau atunci cand ai facut-o. Explica-i cu frumosul iar daca te iubeste va trece cu vederea si te va ierta. A gresii e omeneste. Iar cat despre "cea mai buna prietena" a ta nu stiu ce sa zic, poate a fost invidioasa sau suparata pe tine ca ai neglijat-o si sa razbunat cum a putut. Pe viitor ai grija ce faci si cui spui detalii despre viata ta. Aparentele inseala, cand ti-e lumea mai draga te injunghie lumea pe la spate. Succes in continuare! happy

| DeniSa_9048 a răspuns:

Parerea mea este sa nu il stresezi.Pana la urma, daca te iubeste se va intorcea la tine.Incearca sa ii mai explici ca nu esti de vina. Dar sa nu ii vorbesti pe un tot ridicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Învaţă să-ţi alegi prietenele de lângă tine cu mai mare prudenţă.
O relaţie dacă este să nu mai "meargă" să fie din motivele din inteiorul ei, nu din exterior, gen prietenă turnătoare.
Mai lasă să treacă timpul şi mai stai cu el de vorbă. Dacă nu mai doreşte să continue cu tine, asta este, nu este un capăt de drum la el sau sfârşitul lumii.
La varianta că "prietena" are bucurii la el şi aşa a profitat să vă despartă, te-ai gândit? Este la modă chestia asta!
Dacă întradevăr simte ceva pentru tine, te va căuta el; dacă nu mai dă niciun semn de viaţă este foarte limpede că nu are nici cel mai mic sentiment faţă de tine. În relaţia de cuplu sunt şi suişuri şi coborâşuri, dar dacă nu puteţi trece peste ele împreună, renunţaţi.
Decât o suferinţă şi singurătate în doi, mai bine fiecare pe drumul său.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prietena va despartit ci neincrederea lui in tine.Eu ii faceam asa surorii si nu se supara niciodata. Spunea ca nu era vina mea si s-o fac in continuare pina cind un prieten care acum este sotul ma asculta atent si incepea sa rida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna-l si invita-l in oras{ma rog asta era meseria lui dar in situatii de urgenta trebuie sa faci tu asta}si spune-i ca-ti pare rau si ma spune-i sa-ti acorde o sansa.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trenuie sai dai o ultima sansa lui spune-i daca da da daca nu adio iti dau ultima sansa si raspunde da ca nu esti liber ca baiesti sunt peste tot nu mai ramii singura pe lume