| mihaela455 a întrebat:

Ce faci cand nu poate trece o zi fara sa te certi cu pers iubita? sad

Răspuns Câştigător
| Buttercup30 a răspuns:

Pai o pauza de 2saptamani intre mine si prietenul meu a rezolvat problema.Si ne certam cam la 2 saptamani happy
Eu tot recomand o pauza mica de o saptamana.Stai la tara daca vrei ca sa nu te vada mereu

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Păi ești foarte certăreață și el se va plictisii de tine și își va găsii o alta.

| cupcake02 a răspuns:

Iti gasesti alta persoana iubita

| anonimatus a răspuns:

Pai eu cred ca cearta e buna eu sunt indragostita dar nu suntem impreuna si cu cat ne tachinam si ne certam cu atata ne placem mai tre.asa ca dai cu cearta laughing

| Blondda a răspuns:

Si mie mi se intampla ceva de genu dar nu ne certam ne tachinam ca sa zic asa. Si ne inteegem din ce in ce mai bine. Incearca sa iei totul in gluma ca asa se rezolva.:*

| PlayWithMe a răspuns:

Hmm cearta sa stii ca e buna din cate am observat uneste foarte mult doua cupluri, dar nu mereu depinde de temperamentul vostru.Incearca sa mai lasi de la tine daca el are dreptate sau invers discutati problema si se rezolva

| myhaelutzza a răspuns:

Are dreptate playwithme ca cearta uneste mult 2 persoane...eu ma certam zi de zi cu prietenul meu si suntem de 6 ani impreuna.acum ne-am schimbat si suntem mai intelegatori unul cu celalalt si nu ne mai certamhappy

| Gabriella_8999 a răspuns:

Pentru ca i-l iubesti ar trebui sa-l accepti asa cum este el, cu calitati si defecte.Orgoliul si cearta nu-si au rostul intr-o relatie.Asta daca certurile voastre sunt din cauza temperamentului fiecaruia.Gandeste-te bine daca POTI SA-L ACCEPTI ASA CUM ESTE EL, pentru ca nici o persoana nu trebuie si oricum nu poate fi schimbata.Cand iubesti pe cineva i-l iubesti in totalitate,i-l iubesti pe el,i-l iubesti ca si fiinta,comportament, deci de ce nu i-ai respecta si parerile, gusturile sau alte chestii care va dau motiv de cearta?

| Mary592 a răspuns:

Nu stiu, suntem 2, sa asteptam raspunsuri sad