| katriin a întrebat:

Ce fcai atunci cind suferi din cauza unui baiat pe care l-ai iubit cu adevarat?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Dragostea se uita cu alta dragoste si un baiat cu alt baiat.
Incearca sa-ti umpli timpul si mintea in asa fel incat sa nu te mai gandesti mereu la el.
Stiu cat poate durea,dar trebuie sa inveti si sa pierzi si sa iei viata asa cum e!
Iesi intre oameni,plimba-te,adu-ti aminte sa te bucuri de o zi frumoasa,de o floare,zambeste din nou...
Inima trebuie ajutata, singura nu se vindeca.
Capul sus, va veni iar soarele pe strada ta!
Ajunge sa crezi lucrul asta.

| mgtow a răspuns:

Iti continui viata asa cum e si timpul te va linisti, o sa il uiti dar nu definitiv.

| Crisu a răspuns:

Incerc sa ma calmez si sa ma gandesc ca poate fi si mai rau. N-are rost acum sa fiu suparata dintr-o simpla despartire, o sa mai iubesc in viata mea... nu trebuie sa-mi fac griji. Ce as putea sa fac? Sa stau inchisa in casa si sa plang? Nu!

| MMihai a răspuns:

Să îți găsești preocupări mai interesante, și să nu te mai gândești la ăla și să nu mai suferi.

| Roberta a răspuns:

Pai asta e problema nu prea poti face nimic, oricum ai privi lucrurile de suferit tot suferi. Plangi, tipi, esti deprimata o perioada, dar pana la urma trece. Cu totii cred ca am trecut prin asta. Dar asta e viata merge inainte cu sau fara anumite persoane. Sper ca ai inteles happy

| Picasso a răspuns:

Heii salut! incearca sa nu mai fi naiva si sa crezi in basme cu printzi si printzese, adica incearca sa privestirealitatea din mai multe perspective!
Baietziii sunt ciudatzi ca si voi fetele tongue, sfatul meu esa incerci sa fi mai isteata ca ei, e simplu sa iti dai seama cam unde vor ei sa ajunga...adica MAREA majoritate acolo ajung, unii se multumesc cu ce au altii merg mai departe la vanat! aici tootul depinde de tine! intelegi tu! cam asa sta treab a si la voi! succes si ai grija de tine! app nu trebuie sa suferi pentru niste prostanaci, alege-l pe cel care iti plc si te face sa te simti bine in preajma lui!

| lplostonyou a răspuns:

Incerci sa depasesti situatia si mergi mai departe stiind ca si maine e o zi.

| Alis_5793 a răspuns:

Incerc sa fac lucruri care ma distreaza, ma inveselesc. Poate as incerca sa imi fac un nou iubit sau macar sa vb cu cineva care sa ma faca sa il uit cineva cui pot sa ma destind.

| biancaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai ma calmez si faci deferite lucruri care nu au legatura cu baiatul respectiv si astfel nu mai trebuie sa te gndesti doar la el. oricum timpul le vindeca pe toata!happy

| coliflor a răspuns:

Pai cam putine poti face, dar viata i_ti poate oferi multe suprize spre exemplu intr_o zi se poate intoarce la tine sau o sa cunosti un alt baiat mult mai ok si o sa i-ti dai seama ca nu a meritat suferinta si eu cred ca esti cam tinerica asa ca mai ai multe de "tras" este doar un obstacol pe care o sa il treci cu bine sunt sigura, bafta.