| DaianaPiersicutza a întrebat:

Ce'i aia petting? Hai radeti acum da nu'mi pasa. Deci ce e aia?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Simularea actului sexual fara penetrare, adica presupunem ca tu cu gagicul tau faceti sex in pozitia misionarului dar nu va dati jos hainele si va frecati asa.

| Narfundo a răspuns:

Hai nu te jena.sincer prima data nici eu nu stiam cand am citit.Imi suna cunoscut tongue dar nu stiam. Tine de excitarea a 2 oameni doar prin atingeri, fara penetrare

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Pettingul a ajuns astazi sa acopere o sfera destul de larga de comportamente sexuale, printre care s-ar putea enumera sarutul frantuzesc si atingerile in zonele genitale ale partenerului.
Atingerile, mangaierile, masarea si sarutarea corpului altei persoane se poate realiza fie pe deasupra hainelor fie pe sub acestea iar "pettingul serios" va implica de obicei indepartarea hainelor, fiind urmat de atingeri in zona aflata SUB talie.
http://www.sexdex.ro/....../index.php

| Pissy a răspuns:

Sex fara penetrare! rolling on the floor)))

| aliybella a răspuns:

Cand doar te freci cu persoana cealalta fara sa o introduca cand o introduce se numeste sex

| GeorgiV a răspuns:

Bună, Daiana! Stai liniștită, nimeni nu s-a înăscut învățat.happy
Deci, dacă te iei după dicționar, literalmente, petting înseamnă a răsfăța, a dezmierda, a mângâia. În viața de cuplu, de obicei această etapă înseamnă pipăitul (mai vulgar) sau preludiul (mai romantic/ elevat).
Cam acestea sunt sensurile!happy
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.sexdex.ro/....../index.php
Preludiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci tot,in afara de sex.
Adica atingeri,poate incercati sa va dezbracati, va sarutati si chestii din astea, mai putin sexhappy Sper ca te-am facut sa intelegihappy