| Nooooooonameee a întrebat:

Ce inceamna sex anal? funda+vot

Răspuns Câştigător
| angela111 a răspuns:

In primul rand sexul anal ( sau sodomia) este practica sexuala cea mai tabu, chiar si in randul cuplurilor cele mai libertine. Deoarece atinge o parte a corpului adesea denigrata, sexul anal ramane pentru multe persoane „sexul murdar". Mai pe intelesul tuturor sexul anal se face in fund ( scuza-mi expresia "in cur" ). Anus = fund (cur ).Si in cazul in care te decizi sa o faci uite cateva sfaturi: Anusul este o zona sensibila si poate constitui o sursa de placere pentru femei cat si pentru barbati. Insa pentru a atinge aceasta faza de extaz, totul incepe cu o lubrifiere buna. Spre deosebire de vagin, anusul nu se lubrifiaza natural. Sunt interzisi lubrifiantii pe baza de vaselina, care sunt foarte grasi, in schimb sunt de preferat lubrifiantii pe baza de apa sau silicon. Intromisiunea trebuie sa se faca incet, la fel ca si miscarile ulterioare. Regula numarul 1 este: fara penetrare brutala! Acest fapt poate provoca micro-fisuri sau sangerari. Nu ezita sa-ti anunti partenerul daca simti vreo jena. Riscul de transmitere a bolilor transmisibile pe cale sexuala exista. Este necesara folosirea prezervativului, deoarece mucoasa rectala este deosebit de fragila si poroasa. Evita sa treci de la penetrarea anala la cea vaginala. Microbii continuti in rect pot provoca infectii vaginale. De aceea, schimba prezervativul inainte de a face acest lucru. Si inca ceva, Sexul anal este un subiect cat se poate de incitant (cat este de excitant, ramane de vazut). Barbati si femei discuta despre acest subiect, se gandesc la acest subiect, au fantezii legate de acest subiect. Reactiile fata de acest subiect sunt cat se poate de diverse, de la "maaaama, cata placere", la "aaaaah, ce tampenie", de la "ei, si? pentru ce atata discutie?", la "ce maaare porcarie". Fiecare dintre noi are o parere despre acest subiect, fie ea una bazata pe experienta proprie, una bazata pe gandire sau pur si simplu este repetarea mecanica a unor idei care circula deja. Sper ca ti-am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
| euI a răspuns:

SEX ANAL inseamna cand faci sex in fund

| luly16 a răspuns:

Sexul anal este un tip de sex care nu este acceptat de toate cuplurile. Acest tip de sex are loc prin penetrarea orificiului anal, prin sex anal nu poti ramane gravida decat daca exista, imediat, si penetrare vaginala.

Riscurile nu ocolesc sexul anal care se recomanda a se practica in conditii de igiena impecabile, prezervativ si lubrifianti.

Nu putine sunt cuplurile care se intreaba daca exista riscul unei sarcini in urma sexului anal, dupa cum reiese din mailurile primite pe apropodesex@apropo.ro.

Totusi exista cupluri care prefera acest tip de sex in favoarea celui vaginal, virginitatea pastrandu-se, evitand astfel si problemele cu mamele la controlul ginecologic.

Asteptam in continuare mailurile voastre cu intrebarile si problemele sexuale si de dragoste pe care doriti sa le impartasiti cu noi si sa gasim impreuna un raspuns pe adresa apropod
desex@apropo.ro. funda?*

| LightGirl a răspuns:

Sex anal inseamna cand el introduce penisul in posteriorul ei. Nu radeti ca si voi o sa faceti la fel

| zGohan a răspuns:

Sex anal = cand nenea baga la o tanti "castravetele" in cur.

| floryfloryirina a răspuns:

Sexul anal se face numai de catre cuplurile libertine si stabile dar acesta poate provoca si neplaceri daca nu se foloseste un lubrifiant destul de bun si daca nu esti relaxata cat de mult se poate. dar nu este indicat sa-l faci mai mult de 2 ori pe luna si poti da si in cancer in acelasi timp daca nu sti cum sa faci sex anal

| addddiiiiiii a răspuns:

Pe gura