| aleksy a întrebat:

Ce inseamna a fi "frigida"?

7 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

O persoană rece, indiferentă

| Elena1234456 a răspuns:

O persoana inabordabila.

Răspuns utilizator avertizat
| katia257 a răspuns:

O femeie care nu se poate excita. Totul vine din interior, din psihic si corpul reactioneaza prin contractarea muschilor. De obicei se rezolva cu sfaturi bune si timp, alteori cu un psiholog.

| Pupily92 a răspuns:

O femeie de "gheata". care ti-e foarte greu s-o "topesti".

| catthshshshs a răspuns:

O femeie care atunci cand intretine relatii sexuale cu un barbat nu se excite, nu simte placere.

| iverson a răspuns:

Am o colega care in opinia mea e frigida, tipa e irascibila daca ii faci un compliment gen "esti draguta azi " si o atingi pe mana, imposibil de sedus deoarece nu simte nevoia de atractie sexuala cred