| yonutz_7445 a întrebat:

Ce inseamna a iubi cu adevarat? Cum poti face o fata sa te iubeasca? De unde sti ca te iubeste?

Răspuns Câştigător
| Derpina204 a răspuns:

A iubi este insasi legea vietii, asa cum reiese din articolul legea iubirii. Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Iubirea poate sa insoteasca toate celelalte acte fundamentale ale noastre. Daca invatam plini de iubire (cu pasiune) vom memora si vom intelege mult mai usor. Daca ascultam cu iubire, vom auzi mai multe si mult mai bine. Daca vorbim cu dragoste, cuvintele noastre vor capata o forta neinchipuit de mare. Daca vom adormi cu dragostea in suflet, somnul nostru va fi odihnitor si profund ca al unui copil. Daca vom gandi atunci cand suntem plini de iubire, gandurile noastre vor capata profunzime si stralucire. Gandurile care se cladesc prin iubire vor fi mai luminoase decat razele soarelui si mai patrunzatoare decat sagetile lui Arjuna.
Toate acestea si multe altele apara atunci cand iubirea este prezenta in fiinta noastra.
A iubi inseamna a trai viata celuilalt. Sa uiti de tine si sa te daruiesti cu totul celuilalt fara a astepta vreodata ceva in schimb, aceasta este adevarata iubire care te inalta si te purifica de tot ce e murdar in lumea aceasta. day dreaming
Eu cred ca a face pe cineva sa te iubeasca este foarte simplu. Incearca sa fi TU, omul natural de fiecare zi.
Incearca sa arati si defectele si nu numai calitatile.
Incearca intotdeauna sa iti mentii priincipiile.
Arata ca esti bun, cald si placut.
Arata ca stii sa taci cand este nevoie, iar pe plan intim, lasa sa curga totul de la sine. :*

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu poti face pe cineva sa te iubeasca, cheia e sa fi cat mai natural si deschis.Bafta!happy

| Bacemi a răspuns:

A iubi inseamna a-ti pasa de alta persoana mai mult decat de tine. Sa faci multe sacrificii si sa pui aceea persoana pe primul loc in viata ta. Ca sa faci o fata sa te placa trebuie sa fii sincer in primul rand, sa fii natural, fara figuri, sa ii vorbesti frumos. Nu poti face o fata sa te iubeasca mereu. Daca nu esti genul cuiva fi sigur ca te straduiesti degeaba. Dar poti incerca. Stii ca te iubeste cineva atunci cand vezi ca face multe lucruri pentru tine, ca renunta la alte planuri. De obicei dragostea se citeste in ochi si apare o anumita emotie care isi face simtita prezenta.

| Malvina24 a răspuns:

A iubi cu adevarat inseamna sa te daruiesti complet persoanei de langa tine!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

A iubi inseamna sa-ti asumi cel mai mare risc, inseamna sa-ti pui viitorul si fericirea in mainile altuia in care crezi fara rezerve, sa accepti sa fii vulnerabil. O fata te va iubi daca esti tu insuti fara sa imiti pe nimeni, sa fii sincer, onest, respectuos, comunicativ, fidel.

| marsy a răspuns:

O fata te va iubi atunci cind tu esti tu insuti. sa fii serios. de fapt sa ai intentii seriaose. sa ii arati ce inseamna dragostea in cuplu. a fi fericit. a fi sprijinit. a fi iubit!
Eu am incepu t sa iubesc numai la citeva saptamana un coleg. pe care il admiram ink un an in urma. eu sint prima fata in care el s-a indragostit. Sint cea mai faricita fiinta de pe acest pamint
Iubirea te face sa uiti de necazuri,. iti da forta sa mergi mai departe. off. e inexplicabilm. pina nu vezi cu proprii oki!love struck

| shiningstar a răspuns:

A iubi sau iubirea este un sentiment greu de descris...sa zicem ca e doar un sentiment care te face sa ai fluturi in stomac atunci cand placi pe cineva. Acum, cum faci o fata sa te iubeasca, e cam greu, trebuie in primul rand sa o respecti, sa stii sa te comporti cu ea... fetelor in general le plac baieti glumeti, care o pot face sa se simta bine.Acum,de unde sti ca te iubeste, dupa comportamentul ei, daca se uita insistent la tine, daca zambeste mai mult decat de obicei cand esti in preajma ei, daca rade cu tine la glumele tale, daca iti zice ca esti simpatic si o companie placuta, inseamna ca esti pe drumul cel bun
Sper ca te-am putut ajuta:d

| M_5636 a răspuns:

A iubi cu adevarat... cred ca fiecare persoana iubeste... se iubeste pe sine si tot iubeste. Eu cred ca a iubi e ceva normal e ceva care nu depinde de noi si nu poate fi stapanit de nimeni.