| mosu_9772 a întrebat:

Ce inseamna acea fundita sunt membru nou si am vazut la mai multe intrebari,, dau fundita"

Răspuns Câştigător
| hai_si_tu a răspuns:

Acea fundita, reprezinta un fel de recompensa a raspunsului tau. ( daca persoana care a editat intrebarea pe site, primeste raspunsuri pe placul sau si crede intr-adevar ca l-a ajutat raspunsul tau, te rasplateste cu aceasta fundita.)

8 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Inseamna ca, persoana care pune intrebarea, ofera si zaharelul,"marele premiu"-fundita, ca mijloc de a obtine raspunsuri.Stie ca nu merita ajutor si, mai ales, ca ea raspunde numai pentru fundita si alte "premii", nu pentru a ajuta cu adevarat sau pentru a exprima ceva.Si ca persoanele care spun asta si fac asa, sunt cu nemiluita pe aici.
In plus, la asa-zisele intrebari, la cele in care se da de fapt raspunsul in "intrebare", se asteapta lingaii cu limba scoasa...in asteptarea funditei.Nu se asteapta opinii, se asteapta opinii care sa sustina aberatiile celui/celei care posteaza "relatarea" (citez si eu pe cineva).
Cred ca fara fundita, ar bate vantul pe aici!laughing

| JeSa a răspuns:

Bun venit, pe acest site!(TPU -toţi pentru unul)
"Fundiţa" - este ca un fel de "răsplată/premiu" sau "recunoştiinţă", vis-a-vis de cel ce s-a încadrat în cerinţa ta, şi te-a ajutat. Hmm... ca un fel de merit!
Eh, unii cam exagerează cu oferta aceasta - de - "dau fundiţa", referitor la unele întrebări cu acest subtitlu. Deoarece se subînţelege, că deodată ce respectivul "user/pers." şi-a dedicat - câteva minute - din timpul său, răspunzându-ţi la întrebare, automat, fiind ajutat, vei fi nevoit să-ţi arăţi recunoştiinţa faţă de acea persoană; asta dacă consideri că a ajutat, te şi simţi...
OK, îţi doresc succes, şi spor la cât mai multe "fundoaie"!

| JeSa a răspuns:

Pentru "anonim",

Nu ai "cont", pe acest site.
Apropos, de ce nu îţi faci cont?

| Alina a răspuns:

Fundita o acorda cel care a pus intrebarea si o da celui care a dat cel mai bun raspuns. Funditele iti dau si puncte care te ajuta sa urci in top happy

| alexandra_6474 a răspuns:

Inseamna "Cel mai bun raspuns,,

| deea4u a răspuns:

Fundita o acorda cel care a pus intrebarea si o da celui care a dat cel mai bun raspuns. Funditele iti dau si puncte care te ajuta sa urci in top haaa:X
te iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adeca orice organism are cite un membru mai nou sau mai vechi.De ce nu am putea si noi?

| DinuPetreCristianutu a răspuns:

Daca cineva iti da un raspuns pe placul tau ii poti da o fundita in semn ca ti-a placut