| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna atitudinea? Sau privirea? Cum ar trebui sa fie acestea ca sa atraga priviri si aprecieri pozitive? Am o prietena care l-a observat pe un tip intr-un magazin si a zis "ce sexy e ala!". Pana sa ma uit eu la el, deja trecuse de mine, dar am observat o alta fata care s-a uitat la el si dupa el... iar eu nu reusesc nici macar sa atrag o privire mai mult de o secunda, si daca reusesc, nu pare una prea pozitiva.

Ce ar trebui sa fac/schimb ca sa fiu si eu privit asa?

Mersi!

Răspuns Câştigător
| GuessWho_8607 a răspuns:

Daca prietena ta a spus : "ce sexy e ala"! normal ca s-a referit la fizic, la aspect. Atitudinea...trebuie sa ai incredere in tine, sa fi sigur pe tine. Cat despre privire...Multe fete apreciaza cand le "arunci" cate o privire timida sau cand le zambesti. Stai linistit ca si pe tine te privesc fetele.
Fi sigur pe tine, zambeste-le, baga-te in discutii cu ele, vorbeste frumos, nu incerca sa te lauzi, asculta-le cand vorbesc cu tine (nu merge intotdeauna sa te prefaci ca le asculti laughing). salut

5 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

happy Unele persoane au trasaturi fizice care ies in evidenta, nu toti au avut norocul sa mosteneasca aceasta calitate. Frumusetea este insa efemera, nu trebuie sa te plafonezi din cauza acestui lucru, de multe ori frumusetea interioara o poate intrece pe cea exterioara, putand fi vazut mai frumos decat alti Fat-Frumosi. Capul sus amice, zambetul pe fata. Imbogateste-te spiritual, poti atrage toate aprecierile pozitive.

| Elena1234456 a răspuns:

Ai incercat sa te uiti in ochii persoanei de langa tine si sa zambesti, dupa sa treci mai departe?

| Leon a răspuns:

Daca vrei sa intelegi femeile te alegi decat cu timp pierdut si bataie de cap. Pur si simplu asa sunt unele, isi schimba parerea dupa cum bate vantul. Eu vad multe fete foarte dragute care umbla cu fel si fel de boschetari. Se pare ca exista o regula care functioneaza pentru femei in general: cu cat le 'vrajesti' mai mult, cu cat te dai mai mult cu ele in vorba si le spui vorbe dulci cu atat li se pare ca esti mai atragator. Oricum sunt mai multe tipuri de femei, nu poti sa le bagi pe toate in aceeasi oala, dar ele vor sa simta farmecul ala barbatesc, prin vorbe, privire, gesturi. Depinde cum te comporti cand vb cu una, in afara de cum te imbraci, cum arati sau cati bani ai. Dupa cum vad problema nu cred ca e la tine, dar atitudinea conteaza mult cu femeile, ai vazut ca ea ti-a zis deja totul, adica vreau unu sexy, unu care stie sa o vrajeasca, ceva care ea crede ca nu gaseste la tine asa ca think about it!winking

| Tidiii a răspuns:

~ asta:winking [; ) ]
~trebuie' si sa ai un zambet atragator brea sa stii sa il pui in practica [ on the phone
~si ar merge asta smug doar ca nu in stiu amuzant a grija sa nu pari comic [ : >]

apropp' eu una mai cataoghez un baiat care se da cu unparfum fresh :X laughing si /sau are caiulitza de aia cu un canacel si cu goditze din alea impletite love struck arata szooper la un baiat. si ador sa vad un baiat [pT. mine e unu unik:X] care'si ia blugi indiferenta culoare + tenisi gri sau negrii + un tricou roZ :X sau camasa love struck si un lantzisor ceva sa ca accesoriu, pT. mine una deja mi se par demodati cerceii in ureche laughing.

sper ca te ajuT kiss.

| andreea_7195 a răspuns:

Cineva are si pentru tine o privire, multi raman doar cu privirile