| Mirana03 a întrebat:

Ce inseamna cand un baiat iti zice ca nu mai este indragostit?...dar totusi zice ca ma iubeste sad

Răspuns Câştigător
| micutsa19 a răspuns:

Nu mai are acei fluturasi in stomac,,, nu mai e ceea ce a fost la inceput insa totusi te iubeste,,, nu mai e aceea intensitate...acea pasiune cand nu putea sta fara ochii tai,insa mai simte ceva ceva care el o numeste iubire,,,acum depinde cat de profunde sunt acele sentimente,te indragostesti - iubesti adesea imaginea virtuala a celuilalt, ceea ce crezi tu ca reprezinta el...ea
iubesti - ai ajuns sa cunosti mai bine persoana si "iti place ceea ce ai descoperit"...
uite iti dau un exemplu:
ma indragostesc de un baiat,,,e simpatic,ma atrage,se poarta frumos,insa,,,dupa ceva timp face ceva ce mie nu imi place,,,si incep sa am aceea senzatie de indiferenta, nu il mai suport pur si simplu nu il mai plac
in schimb cand iubesc pur si simplu il iubesc chiar daca imi face rau,,, sufar dar totusi il iubesc,,, nu stiu daca ai inteles prea bine explicatia mea, sper sa iti fi fost de ajutor cumva

| Mirana03 explică (pentru micutsa19):

Multumesc frumos.:*:*:*

11 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu este sigur de ceea ce simte!
Sau s-ar putea sa te puna la incercarewinking
Oricum incearca sa porti o discutie sincera cu el!

| mona a răspuns:

Inca nu e sigur pe sentimentele lui

| RAY a răspuns:

Dorinta sexuala

| neutrino a răspuns:

Asta inseamna ca el isi poate permite sa te minta asa cum doreste, pentru ca este sigur ca tu il vei vrede.

| Azµre a răspuns:

Nu te mai iubește!

| h3r a răspuns:

Părerea mea este că el nu mai simte nimic pentru tine. Nimic ca la o potenţială iubită.
Ţine la tine, însă ca şi la o amică.

| shadow222 a răspuns:

Inseamna ca baiatu nu stie ce vrea ori e indecis sa-si marturiseasca sentimentele fata de tine si zice ca nu este indragostit 1 din 2

| FaFaLikeYou a răspuns:

Sincer e un copil care nu stie ce vrea :Azi te plac, maine nu imi mai pari Faina, Iar te plac