| sinceritatea a întrebat:

Ce inseamna cind cineva in vis iti spune ca se desparte de tine

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Uneori visele ne dau cam multe intrebari nu?
Nu ar trebui sa te intrebi ce inseamna, ci de ce ai visat asta. Visele reflecta gandurile/temerile/dorintele etc. persoanei care viseaza.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Subconștientul nostru captează evenimente, fapte, vibrații, tendințe, temeri și le interpretează fară ca conștientul nostru să poată interveni. Practic este o înlănțuire de imagini, de fenomene psihice și de idei care apar în conștiința omului în timpul somnului. Acum depinde de ce crezi tu. Visele sunt si pot deveni reale sau nu.

| Brâncuşi a răspuns:

Visele nu sunt reale! Îţi imaginezi diferite lucruri eşti sigură pe tine că mereu aşa a fost? Îţi spun eu că mereu va fi bine şi viaţa merge înainte.
O seară frumoasă.

| 4l3x4nd3r a răspuns (pentru Brâncuşi):

Salut...
In general sunt de acord cu cea ce spui tu dar acum trebuie sa te contrazic pentru ca creierul isi poate imagina viitorul... e ceva uimitor intra-devar.
"O seare frumoasa"

| Brâncuşi a răspuns (pentru 4l3x4nd3r):

Nu-i nimic mereu unul dintre noi este mai bun, în viaţă porţile sunt deschise şi oricine are dreptul la opinie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti de aici au uitat ceva.visele pot deveni chiar realitate dar intr-un alt mod adica nu chiar cum ai visat.adica se va intampla ceva de genu cum ai visat
trebuie sa ai puttin de basm ca sa intelegi aceste lucruri

| Neberius13 a răspuns:

Visul e pur si simplu o imagine a subconstientului, altfel spus, in subconstientul tau stii ca el/ea vrea sa se desparta de tine si te astepti la asta