| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna in opinia voastra"suflet pereche"? De ce in cele mai multe cazuri se descopera aceste"suflete-pereche"in persoane la care nu te astepti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suflet pereche? este cealalta jumatate a ta, care te complateaza cel mai bine, aveti aceleasi gusturi, aspiratii in viata, ganditi la fel, eu una pot spune ca l-am gasit, observ destul de des ca ne gandim la acelasi lucru, parca am fi telepatici, da, uneori descoperi acest lucru exact acolo unde te astepti cel mai putin, dar aici este si mana lui Dumnezeu, cel careii face sa se intalneasca!

11 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Sufet pereche - sufletul care se potriveste cu al tau!
Mai gasim suflet pereche in persoane nepotrivite pentru a ne da seama cum trebuie sa fie acel suflet pereche, pana il vom gasi...Se spune ca fiecare persoana are un suflet pereche pe acest pamant, trebuie doar sa-l cautam cu grija! Eu chiar cred in asta!

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Sufletul pereche este, in opinia mea, o legenda rasuflata.

| @@ a răspuns:

Suflete pereche
eu inteleg prin faptul ca va completati unul pe altul
adica de ex daca tu ai obiceiul sa te enervezi repede el este o fire mai calma.
pai ce fel daca am gasi sufletul pereche la o persoana pe care la care ne asteptam?
viata nu ar mai fii atat de incitanta
nu ar mai exista sare si piperhappy

| anad a răspuns:

La modul ideal este un mit, dar poate fi "suflet pereche" acea persoana care te completeaza atat de mult (ca gandire si actiuni) incat ajungeti sa va intelegeti in cuplu chiar si fara cuvinte din gesturi si priviri. Persoana care ramane alaturi de tine indiferent de problemele ce apar de-a lungul timpului.

| SweetCandy a răspuns:

Extremele se atrag. poate de astabig grinoamenii diferiti se completeaza reciproc pentru a forma un intreg de ce nu perfecthappy
Suflet perechethinking dupa mine inseamna totul>Este omul acela care te ajuta fara resentimente, care te apara si care are grija de tine fara ca sa iti ceara ceva in schimb

| Razvan a răspuns:

Vise pe care le avem cu totii datorita in mare parte relatarilor din romane unde dragostea invinge totul.Bineinteles exista si oameni care isi fac din cautarea sufletului pereche un scop in sine si chiar reusesc.Sau cel putin cred ca au reusit.Pana la urma nu exista dragoste perfecta si mereu cineva va darui mai mult si celalalt va primi. Din pacate niciodata balanta nu va fi in echilibruhappy

| irbis a răspuns:

Opusurile se atrag

| adria_1732 a răspuns:

Te intrebi vreodata ce conteaza chipul celui cu sufletul descoperit^?

| filipiak a răspuns:

Acel cineva care te face sa te simti intreg.

Si crede-ma, eu stiu foarte bine ce inseamna sa te simti intreg cu cineva care stii ca nu ar trebui. Si totusi simt plinatatea. Si nu e iluzie.Si simt nu doar plinatatea mea, ci si a lui. Din nou nu e iluzie

filipiak

| gabrielgabriel a răspuns:

Persoana in care te regasesti si esti tu insuti,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca simti ca iti lipseste cand nu esti langa ea. si nu poti sa te indragostesti d cine vrei dragostea vine d la sine