| Anonima_2658 a întrebat:

Ce inseamna iubirea, pentru tine?

fara terori de pe net: din suflet, din corasonbatting eyelashes

11 răspunsuri:
| TabooR a răspuns:

Spun din toata pipota mea

Libertate; x
Distractie; x
Fericire; x
si Iubireeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :X:X:X:X:X

sunt bine dispus scuze:d

| MariusDeejay a răspuns:

Fericire big grin si tristete iubesc si nu sunt iubit o sa cred mereu in iubire poate odata o sa gasesc sufletu pereche nu stiusad

| katy a răspuns:

Iubirea e atunci cand esti dispus sa faci orice pentru persoana de langa tine pentru a o vedea fericita, cand esti dispus sa lasi foarte mult de la tine cand nu poti dormi noaptea pentru ca te gandesti la el/ea, cand lumea din jurul tau trebuie sa iti repede un lucrur de 2ori pentru ca tu nu esti atent la ce se vorbeste in jurul tau fiindca te gandesti la el/ea

| traficanta a răspuns:

Fericire si tristete in acelasi timp big grin e cam greu de explicat

| ionyionelutza a răspuns:

Iubirea este un sentiment nedefinit. iubirea este cel mai frumos sentiment care vine din suflet dar daca nu este impartasit iti ucide inima si sufletul iar daca acestea ti se vindeca ranile sunt adanci si redeschisa de amintiri care candva erau totul...

| Stef_3025 a răspuns:

Stii, iubesc pe cineva de prea mult timp, ea nu stie, insa stiu totul despre ea, stiu cand e suparata chiar daca nu o arata, ii simt felicirea din suflet, tristetea, toate astea, o ajut de cate ori pot, simt ce simte ea, as lasa totul deoparte pentru ea, as face orice, vreau doar sa o vad fericita, simt ca ea e totul pe pamant... Asta inseamna iubirea pentru mine! Daca ar simti si ea ce simt eu, ar fi super...

| pisicaalba a răspuns:

Un sentiment minunat...greu de explicat, care are multe suisuri si coborasuri

| xXx_6498 a răspuns:

Pentru unu fericire, dar fericirea e atunci cand poti fi cu persoana la care ti...

| sysy13498 a răspuns:

Iubirea e atunci cand te indragostesti... cand iai da persoanei iubita mancarea ta fara sa te astepti la ceva inapoi ccat de tupeist ai fi sa nu poti sa-i zici ce simti sa visezi acea persoana te uiti la ea intr-un fel ciudat nujtu cum sa explic magic... si app nu e de pe net

| IIIx333III a răspuns:

Iubirea cuprinde toate sentimentele din lume. Gelozie, iubire, tristete, ranire, gandire, dor, amagire, simpatie, multe sentimente pe care le simti treptat. Fluturasi in stomac, nopti nedormite, clipe pe care nu ai vrea sa le mai traiesti vreodata, zambete, clipiri, priviri pe care nu ai vrea sa le uiti. Lucruri rele si bune. LUCRURI. Cum se poate ca niste lucruri simple sa formeze un lucru atat de mare. De fapt, scuzati-ma, dar iubirea nu se poate exprima printr-un cuvant. Nu este un lucru. Este o adunatura de cuvinte, puse intr-o cana si agitate cateva secunde. Aceasta este reteta iubirii. De multe ori simti ca iubirea nu exista, ca ea este formata din 5% lucruri bune si amintiri placute, si 95% din lucruri care te fac sa suferi. Desi de multe ori este asa, baiatul/fata care te uy\\iubeste cu adevarat nu o sa te faca sa suferi mai mult de 5%, iar 95% iti va arata iubire, ceea ce compenseaza. Sau, daca va face greseala sa te raneasca, daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine. Iubirea este ceva unic, dar nu este unic la o singura persoana. Este unica pentru doua persoane. Doua persoane cu o poveste care nu i se va repeta niciunui om in lume. Desi exista acele "tipare" din filme, ele niciodata nu sunt si nu vor fi si nu au fost la fel. Pur si simplu simti ceva in momentul 1, iar in momentul 2 il poti simti mai puternic, sau nu il mai poti simti. Este un joc periculos, care merge jucat DOAR in doua persoane.

Nu este teorie de pe net, este din sufletul meu. Faptul ca m-am despartit de persoana pe care o iubeam cel mai mult si pentru care as fi facut orice m-a demoralizat. Cat am stat si am scris raspunsul pentru tine am stat si m-am gandit ce am simtit pentru EL.

Si am ajuns la concluzia asta: chiar daca nu o sa ii mai spui niciodata "iubitule" unui baiat, daca l-ai iubit cu adevarat il vei iubi mereu, chiar daca vrei vrea sa il uiti nu vei putea, asta este adevarul! Asta inseamna iubirea adevarata pentru mine!

| gabriela1hdbl a răspuns:

Fluturasi in stomac, clipe de neuitat, gelozie, simpatie...pur si simplu ceva care te inebuneste...