| MishuCuc a întrebat:

Ce inseamna peeting?!

Răspuns Câştigător
| Biuka a răspuns:

Ce este petting-ul?
Sa va uitati in ochi, sa va tineti de maini si sa va sarutati - la un moment dat devine plictisitor si doriti mai mult. Petting este termenul englezesc pentru alintat, giugiulit, pipait, pupacit. Aproape toti baietii si toate fetele sunt curiosi sa decopere corpul sexului opus. Cum se simte, care sunt diferentele? Cand nevoia de sex se trezeste, cautati apropierea unui/unei baiat/fete, mai ales din punct de vedere corporal. Petting-ul este o buna posibilitate de a cunoaste corpul si zonele erogene ale celuilalt - primul pas pe taramul necunoscut al eroticii. Bucurati-va si savurati fiecare moment cand va atingeti, mangaiati si alintati partenerul.

4 răspunsuri:
| Crazyfish a răspuns:

...ceva cu pet-uri.
De bere..., de la pet shop..., ti-alegi.

| shummyalberto a răspuns:

Orice in afara de penetrare

| Lauria a răspuns:

Corect se scrie petting, dacă la acesta te referi.
Uite aici, mai în josul paginii, ai o definiţie mai complexă:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Petting

| JamieGold a răspuns:

Se scrie "Petting", nu peeting si provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul nu este altceva decat mangaierile pe intreg corpul. In acest caz, totul este permis, mai putin a face dragosteeste.Cu alte cuvinte este un fel de a face sex fara ca penisul sa penetreze partea intima a femeii.Deci excitarea organelor sexuale cu mina cu gura, cu limba, cu toate pe rind sau concomitent. Asta poate fii unilaterala cind doar unul dintre parteneri face celuilalt sau bilaterala cind ambii isi excita reciproc in acest mod organele sexuale.