| Aditzaaaa a întrebat:

Ce inseamna pentru voi IUBIREA? Este un sentiment frumos sau dureros?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...Interesanta intrebare.
Dupa parerea mea, Iubirea este cel mai frumos sentiment.Atunci cand esti indragostit, chiar simti ca zbori, ca ai acei fluturasi in stomac, simti ca viata este roz, ca toata lumea e a ta.inclusiv persoana de langa tine.love struck Iti vine in sfarsit sa spui "Esti DOAR AL MEU" si asta nu pentru ca esti posesiva ci pentru ca ti enorm la acea persoana.
Ca tot am expus partile frumoase ale acestui senitment, trebuie sa fim realisti si sa ne gandim ca are si parti rele sau dureroase ca sa fiu in pas cu intrebarea tahee hee
Dureroase de ce? Simplu. Pentru ca acea persoana nu te merita 100% sau nu stie sa iti arate acest lucru in totalitate.
Oricum dupa parerea mea e foarte frumos ca intr-o relatie sa ai parte si de bine si de rau si de o iubire frumoasa, dar si de unde dureroasa love struck

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos sentiment omenesc daca stim cum sal traim. Nu iubirea este un sentiment dureros, dureroasa este pierderea cuiva drag. Toti avem temeri cand ne gandim la o relatie de exemplu, insa daca ceva nedorit se intampla nu iubirea este vinovata, doar cele 2 persoane implicate, motivele fiind ori alegerea persoanei nepotrivite, impresia de iubire, minciuna... Iubirea de cele mai ulte ori se termina, sau se transforma in altceva, insa sunt unii care gasesc iubirea adevarata fie ca vb de alesul/aleasa sau orice altceva ce ar putea iubii o persoana. Nu este trist sa nu fii iubit, este trist sa nu poti sa iubesti.

| AlleXx5785 a răspuns:

Iubirea e un sentiment foarte frumosshappy dar poate fi si dureros cateodata, astfel daca nu esti sigur ca si persoana iubita te iubeste, cel mai bine ar fi doar sa te prefaci ca iubesti si cel/cea de langa tine sa nu-si dea seama, asa nu o sa suferi daca va veti desparti sau daca te va insela sau chestii asemanaatoare! Succes in iubire!

| Iepurila a răspuns:

Nu poti iubi fara sa suferi. Daca vrei sa nu suferi nu poti iubi. Intelegi?

| Karoline005 a răspuns:

Iubirea eu un sentriment dureros, in acelasi timp frumos.La care si cum,exista cazuri in care nu merita sa te doara din cauza persoanei pe care o iubesti, marog diferit, insa sunt persoane care merita sa fie iubite...

| FlorinaFlori a răspuns:

Iubirea este mereu frumoasa dar daca esti confuz in legetura cu ea sau daca o pierzi te doare

| FlorinaFlori a răspuns:

Daca nu vrei sa te doara cand o pierzi atunci nu vei avea nici parte de fericire cand o ai

| kill4fun_1118 a răspuns:

Depinde de firea omului, pentru mine este doar un sentiment frumos...niciodata dureros

| supermiky a răspuns:

Iubirea are si parti frumoase dar si parti dureroase.