| Dicanho10 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi iubirea intr-o relatie? Doar sex sau mai mult de atat?

Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Pai daca e iubire atunci te dedici trup si suflet, faci dragoste si nu sex.
Te afunzi in valul acela "nebunatic" din care nu ai mai vrea sa iesi.
Iubirea inseamna TOTUL(incredere, intelepciune, respect, fluturasi in stomacel.etc)
Numai bine!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Împlinirea fizică şi sufletească.
Pa, pa.

| elamit a răspuns:

Iubirea este centrul vietii noastre, este un fior care zboara, e totul... e un echilibru deasupra noastra.

| nicol20 a răspuns:

Iubirea este un cuvant atat de frumos si un sentiment unic intalnit in viata ca iubirea sa fie adevarata trebuie sa simti ca esti iubit protejat.In concluzie sexul este doar o sadisfacere a ambilor parteneri dar in afara de asta este mult mai importanta sa fie liniste intelegere sinceritate incredere si normal iubire.

| julieta a răspuns:

Totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost totul pentru mine, dar nu si reciproc. acum e doar o rana deschisa. dar timpul le rezolva pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste fara sex nu exista pentru mine cel putin asta e opinia mea

| andreea_1337 a răspuns:

Mai mult de atat, depinde si de varsta bineinteles