| Fotb4li57u a întrebat:

Ce inseamna pentru voi o relatie?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

Asta e o intrebare inexacta. Raspunsul poate fii foarte relativ. Primul lucru cand te gandesti la relatie iti vine in minte relatia de cuplu, care pentru mine inseamna o legatura sentimentala intre doua persoane. Cand spun sentimentala ma refer la o relatie bazata pe iubire, pentru ca exista si altele bazate pe compasiune sau mila etc. Pe langa sentimentele de iubire persoanele despre care vorbeam trebuie sa se si inteleaga reciproc, sa se ajute, sa se sustina...
Deasemenea relatie poate fii si de prietenie/amicitie. Sau exista si alte tipuri de relatie, poate chiar fraternala, daca vrei iti pot face o intreaga dezbatere dar nu cred ca are rost.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Inceperea puscariei cred, cum sa fie imi imaginez ca stau langa o ipocrita care vrea doar banii si atat cel putin asa vad, eu n-am relati de astea cum aveti voi, eu imi doresc una pe viata nu o mie intro viata

| Azµre a răspuns:

1)Încredere
2)Sinceritate
3)Înțelegere
4)Respect

Toate la un loc duc la iubire.

| muhuaxela a răspuns (pentru Azµre):

Sunt de acord cu tine! Bine gandit.

| Azµre a răspuns (pentru muhuaxela):

Mulțumesc.

| blueheart a răspuns:

O singura inima in doua corpuri.

| ๖ClaSSic a răspuns:

Simplitatea dragostei impartasite unuia celuilat, increderea reciproca si acele sentimene/senzatii - fiecare sarut fiind ca primul... - iubire happy

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Ceva frumos ce impartasesti cu clalalt.Momente in care tii atat de mult la o persoana incat uiti de restul doar pentru a sta un moment cu ea.Saruturi,senzatii faine mai poate insemna...ca doar nu te saruti cu fiecare om pe care-l vezi.

| convalarieMarius a răspuns:

Inseamna sa fii trup si suflet pentru o persoana