| Nastia a întrebat:

Ce inseamna pentru voi sa fiti impliniti? ca nu prea inteleg ideea asta de om implinit,.sad

Răspuns Câştigător
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Se spune ca esti un om implinit atunci cand ai construit o casa, ai sadit un pom si ai crescut un copil.

10 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Sa ai ce-ti doresti pe toate planurile:dragoste, sanatate si bani! Astfel toate iti merg bine, nu ai motive pentru care sa nu fii fericit si te poti considera implinit din toate punctele de vedere.

| greg a răspuns:

Sa stai bine pe toate planurile bine si cu constiinta impacata.

| JackieSue a răspuns:

Adica are ce-si doreste, are pe cineva langa care-l iubeste si il sprijina.In principal omul implinit e omul care a gasit dragostea.(Luat din carti.big grinbatting eyelashes)

| Selena a răspuns:

Sa fii multumit cu ce ai si sa iti ajunga in asa fel incat sa iti mearga toate bine

| dulcika a răspuns:

Poi...sa ai o familie fericita si sa ai persoana iubita lanaga u.happy

| gaby_6279 a răspuns:

Satisfacut implinit in dragoste are tot ce sia propus are multe intelesuri "om implinit"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai familie si sanatate si sa fii implinit si spiritual.Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Implinit? Unora le ajunge o familie frumoasa, o cariera stralucita si sanatate sa poata spune asta.Altora,orice ar avea implinirea li se pare o limita. O limita la care e greu sa ajungi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am propus un tel cand eram tanar si visam la un mod de viata. mi-am indeplinit telul si modul de viata.la varsta mea deja am facut tot ce era de facut, profesie, familie, casa si sanatate printre picaturi. acum imi fixez alte teluri personale si ajut pe copii sa le indeplineasca pe ale lor.nu in ultimul Rand, cu ajutorul bunului Dumnezeu, care mi-a fost alaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care se simte bine cu ce are.