| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi viața intimă intr-o relatie? Făcând asta prinzi mai mult drag de partener? E iubirea mai mare?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da in timpul actului sexual se elibereaza ceva in creierasul tau care iti blocheaza partea rationala si te face obsedat de respectiva persoana

| Violleta2022 a răspuns:

Viata intima intr-o relatie apare cand sunt deja sentimente puternice pentru partner. Nu cred ca prinzi drag mai mare din cauza sexului, cel putin la fete, unde sentimentele primeaza, mult mai mult decat sexul.
Cu siguranta baietii sunt dependenti de sex, mai ales daca plac fata si ajungi sa confunde nevoia fizica cu cea sentimentala.

| Sofer a răspuns:

Iubirea e tot la fel.

| Hammurabi a răspuns:

Aveam vreo două propoziții de spus, dar... mi-a tăiat Plato tot avântul.
Și sufletesc și intelectual. Așa că mă duc să-mi îmbăt "fizicul".

| Plato a răspuns:

Desavarsirea legaturii absolute aferente iubirii pure, astronomice, predestinate.

Adica: In lipsa sexului, exista oricum intre partenerii veridici conexiunea sufleteasca si intelectuala. Desi acest lucru e suficient pentru o relatie, sexul inseamna reproducere, iar oamenii cam vor copii. Pe langa asta, sexul inseamna legatura fizica, aceasta adaugandu-se la cea sufleteasca si intelectuala, realizand astfel desavarsirea relatiei dintre cei doi: Conexiunea spirituala, reprezentand absolutul si conexiunea fizica, reprezentand pamantescul, ca oamenii in sine sunt finiti. Doar iubirea e infinita in oameni, iar de iubire se ocupa sufletul.

Astfel ca nu, nu e iubirea mai mare, nu exista iubire mai mare sau mai mica. Iubirea e deja infinita si astronomica, nu exista sa iubesti mai mult sau mai putin pe parcursul relatiei. Iubirea nu se construieste, iubirea e preexistenta.
Deci nu e iubirea mai mare, dar conexiunea e desavarsita, atinge toate planurile fiintei umane: sufletescul, intelectualul si fizicul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un schimb de energii care primeste femininul de la masculin.Sexul e legatura relatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E vitala.
Posibil.
Nu cred

| OrdanKarris a răspuns:

Viata intima inseamna pimul si cel dintai lucru intr-o relatie. Sexul nu este tot, dar este cel mai important, altfel nu se numeste relatie. Daca ea doreste relatie fara sex, sa doreasca in continuare, singurica! happy Intelegi ce zic?