| Christinex a întrebat:

Ce inseamna sa iubesti de fapt?

10 răspunsuri:
| Marius2011 a răspuns:

Nu prea se poate explica in cuvinte... se simte.

| LiveYourLife a răspuns:

Sa simti ca traiesti pentru acea persoane...ca esti cea mai fericita fata de pe planeta

| nonny50 a răspuns:

Pfff, "sa iubesti"! Tu iubesti, ai iubit vreodata? Cum sa-ti explic thinking sa iubesti inseamna sa traiesti cele mai frumoase senitmente prin interiorul sufletului persoanei iubite! Sper sa intelegi! Daca nu, o sa vezi cand o sa iubesti cu adevarat ce inseamna de fapt! Bye happy

| Alex3 a răspuns:

Arzi sa o vezi zilnic, cand o privesti de la distanta cum vine spre tine, o analizezi din cap pana jos, iti vin toate visele in cap cu ea, iti dai seama ca ea e aleasa, ai face ORICE pentru ea, si-ti dai si-ti sacrifici si viata pentru ea! asta nu e nici 0. 00000001% din ce reprezinta iubirea!

| Marghioalaa a răspuns:

Sa existi pentru cineva

| 666_7474 a răspuns:

Iubire? Sa iubesti? Inseamna durere, suferinta, lupta pentru cel pe care il vrei din tot sufletul si cand il ai, il abandonezi sub tot felulde pretexte.Pe langa astea, inseamna si placere.Acea placere surda, care nu tine cont de nimic trupesc, doar prezice suferinta ce urmeaza. Orice iubire, oricat de puternica ar fi, se ineaca in lacrimi si indiferenta, fara exceptie. Sper sa fi inteles esenta a ceea ce am scris aici si sa tii cont de ea.

| TeIubesccc a răspuns:

Inseamna sa nu te mai gandesti atat de mult la tine, sa te gandesti la "voi", sa nu poti trai fara acea persoana, sa simti fluturi in stomac cand va sarutati, sa il vezi pe el / ea peste tot in jurul tau, sa zambesti necontrolat, incontinuu, sa ai fiori in tot corpul cand se apropie de tine.

| IateyourCookie a răspuns:

Hmmm...Traiesti prin el.Nu exita el sau tu, sunteti un intreg :X

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Sa pui fericirea ta pe ultimu` loc.

| Joanne_1370 a răspuns:

Consta in emotia de a vedea persoana pe care o placi, sa ai o senzatie ciudata de fluturi in stomac, dar senzatia sa nu fie atat de suparatoare ca de pilda inainte de a intra pe o scena sau de a vorbi in public.Ce mai inseamna? sa te inrosesti in obraji, sa iti transpire mainile si sa devii agitat...sa simti ca inima ta bate la unison cu cel iubit...sa simti ca fara acea persoana speciala nu poti trai.