| Alex a întrebat:

Ce inseamna sarutul la prima intalnire intre un baiat si o fata? Inseamna aventura? Sau o relatie de lunga durata, stabila si serioasa?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu inseamna nimic un sarut,nu-i da mai multa importanta decat are.
Sau daca vrei,nu judeca dupa un sarut,nu-l fa punct de referinta pentru cum va merge relatia ta!
Depinde de amandoi ca relatia sa mearga,de dispozitia pe care o aveti amandoi sa dati si sa primiti afectiune,respect,tandrete si intelegere.
Un sarut in ziua de azi, deja, a devenit mod de salut.Stiu ca sarutul vostru nu a fost de genul asta,dar ti-o spun doar ca sa te readuc la realitate,pentru ca deja visezi si mi-e sa nu cazi de la prea mare inaltime.
Sa te bazezi intotdeauna pe fapte reale,daca vrei sa ai o viata frumoasa.
E dreptul fiecaruia din noi sa viseze si sa spere,dar important este sa ai si o baza pentru asta,sa nu-ti doresti imposibilul.
Un sarut,ramane un sarut.
De la sarut la dragoste, drumul e lung si anevoios, si are nevoie de voi amamdoi!
Succes!

| MMihai a răspuns:

Depinde de vârsta celor 2.
Poate fi o idee de moment!
O relatie de lunga durata, stabila și serioasa, nu este o decizie după prima întâlnire.

| Dominicc a răspuns:

Vezi tu. ca si multi altii. cand iesiti cu o fata deja o credeti a voastra! e gresit!

Un sarut la prima intalnire s-a cam dus. poate la a 2'a. Sarutul poate fi si la a 5'a intalnire daca creezi destula atractie!

Da ca raspuns... un sarut la prima intalnire nu inseamna relatie de lunga durata doar. caz extrem. putina imaturitate intre parteneri.

Aventura? nu prea. mai ales ca e prima intalnire si poate nu joci destul de bine. O poti numi aventura daca ai sarutat-o la prima intalnire? Aventura e cand faceti sex fiecare unu cu altul dar in acelasi timp aveti prietenul/iubitul vostru separat!

Relatie stabila? de unde atata! deja visati departe... si fata nu o sa stea mult cu unu cu o gandire ca asta!

Sarutul la prima intalnirea poate insemna "stii... e posibil sa mai iesim curand... imi placi"

Bafta!

| Honeybunny a răspuns:

Nu poti sa zici ca un sarut e aventura, poate fi o joaca, si nu poti sa zici ca o relatie de lunga durata si stabila pentru ca asta afli pe parcurs.sarutul poate fi INCEPUTUL unei relatii lungi si stabile dar poate fi doar asa sa "testezi" persoana pe care o placi.

| Rebecca a răspuns:

In general, in zilele noastre, e normal sa te saruti la prima intalnire.
Totusi, nu depinde de asta desfasurarea relatiei. Relatia poate fi si de durata, si poate ramana doar o aventura. Depinde cum decurg lucrurile

| Pedala a răspuns:

Sigur o relatie de lunga durata, stabila si serioasa!
*mai ales daca erati beti
* sunt invidios :ics

| iLexii a răspuns:

Depinde de ceea ce vrea baiatul.Aici depinde doar de el. Poate fi si una si alta.

| Brandusha16 a răspuns:

Nu neaparat. Depinde de la caz la caz. Eu m-am sarutat cu iubitul meu la prima intalnire. Si sunt si acum cu el si avem 7 luni impreuna.

| Brandusha16 a răspuns:

@catalin188 eu am 16 ani si iubitul meu nu sta cu mine ca sa mma f**a, ca daca statea pentru p***a, acum eram despartiti 4 luni. Asa ca nu mai vorbii ca sa nu adormi. oh go on

| catalin188 a răspuns:

Pentru tote fetele baieti intre 16 si 20 ani vor sa va **** in draci o sa va promita si luna de pe cer