| constantyna a întrebat:

Ce inseamna un barbat matur? Indiferent ce varsta are, un barbat matur este cel care nu fuge de responsabilitati, dar poate ca barbatii cred altceva.

Răspuns Câştigător
| Black a răspuns:

Ai o fundita pentru ca ai raspuns corect happy tongue ^^ xD

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Da, un barbat matur, nu fuge de responsabilitati, dimpotriva, si le asuma, chiar si atunci cind ii e f greu sau nu ii place. El stie sa stea linga sotia sa, sa o asculte, sa o inteleaga, sa ajute mai ales in perioadele dificile, sa nu se bata cu pumnii in piept ca el e barbat, si sa nu creada ca adevarata barbatie sta in cite sticle cu bautura a golit (dupa care probabil si-a batut nevasta) sau in forta fizica cu care poate snopi in bataie pe oricine. E omul care stie sa conduca o familie, dar nu prin porunca, cit prin dragoste si intelegere. E omul caruia nu ii este frica de greutati, orice fel ar fi ele, ci le infrunta si vede in ele o provocare, o posibilitate de a se face mai bun.

| tuska a răspuns:

Un barbat matur itotdeauna stie ce cere si ce vrea!