| pendula a întrebat:

Ce isi doreste o fata de la un baiat? Daca esti prea bun, sensibil, emotiv etc. se plictisesc prea repede. daca esti prea dur. mai rau etc. nu le convine nici asa... ce si-ar dori o fata de la un baiat?

Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Femeile sunt fiinte sensibile. Vor sa fie iubite, respectate.Cred ca daca li se acorda atentie stiu sa va faca sa va simtiti iubiti.Stiu ca suntem capoase, rasfatate si uneori enervante dar avem nevoie de iubire. Voi puteti darui cate putin din toate. Dar ma repet:conteaza foarte mult iubirea si respectul fata de ea. Pupici!

32 răspunsuri:
| afur1sit a răspuns:

happy Ce raspuns au dat fetele. happy
Sa fie iubite, rasfate, respectate.etc si un sir mare de bla bla bla.
Bun. ele vor asta. baiatu` la randu` lui se supune. si ii ofera totu`. dupa un timp... fata se plictiseste de el. si cauta Dragostea nebuna. sau "aventura vietii" la prietenu` lui...asa se intampla in cele mai multe cazuri.
ele poate isi spun " ma iubeste prea mult, sa creada ca il insel". sau " e prea naiv. si prea visator..." si isi muta cuibu`. happy
Concluzia?
1 din 10 fete e serioasa, cuminte... cere si da. iubire!

Fara suparare.asta e pararea mea. am aflat`o pe pielea mea. si am vazut si multe chestii despre voi, fetele "cuminti".

| ingridd a răspuns:

Ma intreb daca intr-adevar sunt in masura sa iti dau un raspuns.Recitesc intrebarea ta si ma gandesc la iubitul meu... aceeasi problema are cu mine.Am discutat chiar in dimineata aceasta mai aprins despre aceasta. Am ajuns la o singura concoluzie.Asa cum eu nu sunt ca el, nici el nu poate fi ca mine. Cu totii suntem diferiti, comunicarea este f importanta si trebuie sa ramanem diferiti. Ca sa ajungi sa stii ce isi doreste cineva cu adevarat trebuie sa ajungi sa il cunosti si ca sa il cunosti pe de-a-ntregul este nevoie de iubire. Chiar si atunci gresim. Iar aici nu stiu sa iti spun de ce. Iubim si totusi gresim, primim si totusi vrem mai mult, pierdem si credem ca ni se cuvine innapoi, plecam si avem pretentia sa vina dupa noi. A iubi ar trebui sa fie pur si simplu fericirea si dorinta de a darui. Dar ego-ul ne stpaneste si atunci nu ajungem decat sa suferim si sa ranim.

| crystal_7699 a răspuns:

O combinatie intre cele 2...sa stie cand sa fie sensibil emotiv dar sa stie si cand sa faca pe duru...