| TRANSVERSAL a întrebat:

Ce isi doreste un sot de la sotia lui? cum sa fie sotia perfecta?

Răspuns Câştigător
| KeporLove a răspuns:

Pentru a avea o sotie trebuie sa ai o relatie bazata pe incredere, romantizm, seriozitate, iubire din partea amandurora.
O sotie perfecta? Nu exista asa ceva, mai ales in zile de azi
Acea fata pe care sa o ceri in casatorie trebuie sa fie sincera cu tine, onesta, iubitoare si nu in ultimu timp trebuie sa fie o fata care sa te intelega, sa te asculte, sa stie cum sa te i-a cand tie greu, sa iti fie alaturi la bine si la rau, find bogat sau sarac ea sa fie alaturi de tine!
O sotie nu o poti alege de pe un site de socializare sau pe mes. o sotie o alegi dintr-o relatie indelungata in care sa o testezi, sentimentele ei, seriozitatea ei.

4 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Nu exista sotia perfecta cum nu exista nici sotul perfect.
Important e ca ei sa se iubeasca. Daca iubesti, tolerezi si chiar te amuza micile stangacii ale celuilalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinceritate, fidelitate si sa fie gospodina. Dar este valabil si invers:sotia de la sot.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Sa fie naturala nu falsa

| akcentdiana a răspuns:

Sa fie onesta, desteapta, sa se poata intelege cu ea, sa il iubeasca mult, sa stie sa fie folositoare(curatenie, calcat, spalat, maturat.), sa se comporte frumos...