| clawss a întrebat:

Ce miros poate avea DRAGOSTEA?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De primavara, parfum de femeie, cafeaua de dimineata, primele raze de soare, primul cuvant al ficei tale, primul zambet al iubitului, iasomie.

16 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Incepe cu un miros imbátátor.si se terminá cu mirosul tristetii, dezamagirii.si neputintei.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Dragostea are miros de trandafirii dar uneorii te mai si inteapa...

| marsy a răspuns:

Dulcee

| cioko19 a răspuns:

Buna!

De trandafiri, de miere.de ceva care miroase binelaughing.

Dar la sfarsit, cand totul se duce de rapa, poate avea si miros de ceva paine putreda, dar aia din pacate nu mai e dragoste.happy

| oz a răspuns:

A caise.

| amoremioX a răspuns:

Dragostea miroase tare, dulce, acru, amar, puternic, subtil, a flori, a piele, a rasuflarea celui iubit, a parul celui care doarme langa tine, miroase greu, a lacrimi de fericire sau tristete, a dor, a cuplu, a flori, a vant, a mare, a munte, a toate acestea la un loc. Si cum miros toate acestea? Miros ca dragostea.

Tratament pentru reinviorarea inimii

| plasticstyle a răspuns:

Mucegai.

| Liada a răspuns:

De lacrimi

| KaTaLyN a răspuns:

Poi "dragostea" poate avea miros variat, depinde de ultima baiehee hee
cealalta dragoste poate avea c miros vrei tuhappy scortisoara si lamaie... e ok asa?tongue

| juniper a răspuns:

Vanilie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde...gasesti Durex-uri si cu miros (in fine, aroma...) de capsuni, ciocolata... laughing
PS: Ce culoare are apa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate avea d parfum, d transpiratie (santier), d betie(carciuma) si multe altele...in functie d moment si d pers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"De ghiocei".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cel mai rau caz de...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti indragostit, in jurul tau simti doar parfum de fericire. Daca ai noroc, il vei simti mereu, daca nu, incepi sa simti mirosul NEfericirii, cam amar, ce-i drept...

| vanda_6002 a răspuns:

Ce culoare, ce este, cum este, dragostea este un concept filozofic fundamental care are aceeasi caracteristica ca multe alte concepte pe care a incercat omenirea sa le descrie. Eu as zice ca este indiscriptibila si ca doar tu insati, cred ca esti fata, e o intrebare de fata, ai sa poti sa afli intr-o zi. Si ce miros si ce culoare si ce mai ramane cand nu mai miroase si nu o mai vezi.