| Jamelia1 a întrebat:

Ce modalitate de a face avort exista este?
sarcina 2saptamini

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Chiuretaj la 6 saptamani de sarcina, daca se poate (in functie de varsta ta).

| elasexygagica a răspuns:

Decat sa se chinuie cu un plod toata viata iar acesta sa aiba lipsuri fata de alti copii mai bine avorteaza si stie ca plodul duce o viata buna in raiwinking

| elasexygagica a răspuns:

Bobo, scutestema de sentimentalismele astea lacrimogene de telenovela si scrisoarea aia penibila, sa te vad eu pe tine cum cresti un plangacios la 16-17 ani, foarte bine ca face avort, gandeste-te de ce sa se chinuie cu el apoi copilul sa-i faca reprosuri cand va fi mare si va plange ca nu a avut o copilarie normala, daca fata nu isi permite un copil asta e, nu degeaba sunt legalizate avorturile...

| MikyMi a răspuns:

Sa nu cumva sa faci vreo prostie! Crede-ma ca nu exista alta solutie decat medicul ginecolog. Numai el poate face lucrul asta fara prea mari riscuri dupa.
Gandeste-te intai ca iei viata unui micut si pe ta(sau despre cine e vorba)!
Vorbeste cu parintii, roaga-i sa te ajute. Un bebelus e un dar de la Dumnezeu si daca ti l-a dat inseamna ca o data cu el vin bucuriile, multa fericire si o viata schimbata in bine.
Te rog nu ucide pruncusorul din tine! crying

| Alina_9354 a răspuns:

Nu vrei sa te gandesti mai bine ca omori un copil facand un avort si e mai bine sa-l pastrezi? Stii cum spune Dumnezeu:'' Dupa un avort iadul te mananca''!
Daca esti convinsa ca avortul e cea mai buna solutie, sa nu apelezi la altceva decat la un medic ginecologwinking

| alexandra21_3435 a răspuns:

Ce-am kai simpla metoda e cea la ginecolog. nu prea exista pastile si nici sa risti fara sa stii ce iei. te duci la un ginegolog si iti va face absorbtie. adica iti baga un furtunas mik inautru si extrage ce s-a format. laughing

| Cretaker a răspuns:

La 15-16 ani, pumnii in stomac.

| pitikaaa a răspuns:

Http://www.zuum.ro/pagina.php?id=705
Aici gasesti raspunsul sper ca te-am ajutat:)

| catalin13 a răspuns:

Chiar ti-ai dori sa avortezi acel copilasi? Gandeste-te ca iti omori propriul tau copil, care nu are nici o vina. Eu ti-as sugera sa te gandest, inainte sa faci o prostie.

| bianca_1157 a răspuns:

Buna! Inainte de a face avort gandeste-te la riscurile la care te expui, gandeste-te ca e posibil sa nu mai ai copii niciodata, si? nu iti va parea rau cu trecerea anilor pentru ceea ce vrei tu sa faci acum? Sunt atatea cupluri sterile pe Planeta asta... iar celor carora le da Dumnezeu un copilas, ce fac? avort? Nu stii sa pretuiesti ceea ce ti s-a daruit, eu nu as face avort niciodata. Mediteaza bine referitor la chestia asta, sa nu cumva mai tarziu sa regreti ceea ce ai facut tu in tinerete, numai bine

| bobo_1088 a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa avortezi!
iti dai seama ca omori o fiinta nevinovata... ce vina are copilasul?
alte femei se chinuie sa ramana gravide si altele cauta metode sa avortezeoh go on

gandeste-te de sute de ori si nu fa o prostie
5 octombrie :

De astazi incepe viata mea. Parintii mei nu stiu inca acest lucru, sunt mai micuta decat semintele unui mar, dar totusi traiesc. Voi fi o fetita cu parul blond si cu ochi albastri. In mine sunt deja inscrise trasaturile de mai tarziu, chiar si faptul ca o sa-mi placa florile.

9 octombrie :

Sunt unii care spun ca nu sunt o persoana reala, ca doar mama mea exista. Dar sunt o persoana reala, asa cum o firimitura de paine este tot paine. Eu si mamica suntem doua persoane reale.

23 octombrie:

Astazi am deschis pentru prima oara gurita. Ei bine, cam peste un an pe fata mea se va asterne zambetul. Si mai tarziu voi putea sa vorbesc �ESi stiu ca primul meu cuvant va fi: MAMA.

25 octombrie:

Inima a inceput sa bata de astazi. Pana la sfarsitul vietii, in orice clipa se va auzi usor ritmul ei. Dupa multi ani ea va obosi, se va opri si voi muri.

2 noiembrie:

Cresc in fiecare zi cate putin. Manutele si piciorusele mele au inceput sa se contureze. Dar va trebui sa astept mult timp pana cand ma vor ajuta sa ajung in bratele mamei, pana cand voi putea sa vin cu buchetelul de flori in manute sa-l imbratisez pe tata.

12 noiembrie:

La maini au inceput sa-mi apara degetele grasute. Sunt grozav de caraghioase asa mici! O s-o trag pe mama de par cu ele!

20 noiembrie:

De-abia astazi medicul i-a spus mamei ca va avea un copil. Ce fericita trebuie sa fie! Te bucuri, mamico?

25 noiembrie:

Cred ca mama si tata imi cauta acum un nume. Dar ei nici macar nu stiu ca sunt fetita. As vrea sa ma cheme Maria. Sunt deja maricica acum.

10 decembrie:

Mi-au aparut primele firisoare de par, moi si aurii. Ma intreb ce fel de par are mamica mea.

13 decembrie:

Vad! Este totul intunecat in jurul meu, dar cand mama ma va aduce pe lume vor fi numai raze de soare si flori, dar mai mult decat orice, as vrea s-o vad pe mamica �ECum arati, mamico?

24 decembrie:

Oare mamica aude soapta inimii mele? Unii copii se nasc putin bolnavi. Dar inimioara mea este puternica si sanatoasa. Bate mereu: tam-tam, tam-tam. O sa ai o fetita sanatoasa, mamico!

28 decembrie: Astazi parintii mei m-au uciscrying mi-au dat lacrimile

| bobo_1088 a răspuns:

Elasexygagica sau cum te cheama...''mai ai de mancat multa mamaliga''
tu gandesti ce spui?
plod? mai fata
si daca te intereseaaza copiii avortati nu ajung in rai crying
daca nu e botezat nu ajunge in rai
chiar am ramas blocata cand am citit raspunsul tau
un copil este cel mai frumos dar de la Dumnezeu ...este o fiinta minunata care aduce numai bucurie happy

si inca o data jamelia1 GANDESTE-TE INAINTE DE A FACE O MARE PROSTIE happy
sper ca Dumnezeu sa-ti lumineze mintea si sa nu faci ceva si mai tarziu sa regretihee hee

| bobo_1088 a răspuns:

Elasexygagica cum ar fi fost daca mama ar fi zis atunci cand a ramas insarcinata cu tine'' las` ce sa mai nasc si plodul asta''
daca te-ar fi avortat nu ai fi fost aici acum sa ma contrazici
eu nu inteleg de ce sustii AVORTUL ...ne intrebam de ce scade natalitatea? oare de ce?

si draga mea eu nu am nevoie de sex de la varsta asta happy... poate sunt eu mai ''invechita''

ca fiecare om am si eu pacate ca nu sunt sfanta... dar niciodata nu as fi in stare sa UCID un prunc nevinovat
eu nu vreau sa ma cert cu tine pentru ca este post si in aceasta perioada trebuie sa fim mai buni happySA IERTAM
nu vreau sa ma laud dar parintii mei sau straduit sa imi ofere o educatie cat mai buna...si sa stii ''cel mai inteligent renunta!''
happy o intrebare daca se poate...cati ani ai? daca esti amabila sa-mi spui

| yssabela a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa-ti omori propiul copil! Mai bine l-ai pastra el nu are nici o vina. asa ca mai gandeste-te

| 13Denisa a răspuns:

Exista ceva injectii si un tratament pe langa(cu care vei face avort spontan). Du-te la ginecolog si intereseaza-te. Mult succes!

| Dragotta a răspuns:

De vrei sa avorteti copilul este o minune. Plus ca este periculor avortul nu poti tu pur si simplu sa-l faci sa apoi sa il dai la orfelinat