| cori17 a întrebat:

Ce nu va place la persoana iubita? ce ati schimba la comportamentul ei/lui?

3 răspunsuri:
| Arhanghel a răspuns:

Eu nu as schimba nimic pentru ca... daca o/il iubesti, il/o iubesti asa cum e

| PrettyOana a răspuns:

Prea copilaros.

| theoflorin a răspuns:

Well,in primul rand trebuie sa iubesti pe cineva asa cum este:cu calitatile sale, dar si defectele... daca tot incerci sa schimbi la o persoana ce nu-ti place, ajungi sa faci din acea persoana ceva ce nu este.In primul rand trebuie sa te accepti pe tine si inainte sa te gandesti ca vrei sa schimbi ceva la cineva, poate intai trebuie sa schimbi ceva la tine pentru a-i putea intelege pe ceilalti si de a nu fi nevoie sa ii faci pe toti asa cum doresti.Ideea e:iubeste neconditionat. daca mai vrei si conditii, aia nu mai e iubire...