| Desollatorr a întrebat:

Ce pana mea e dragostea?
Nu-mi dau seama ce simt eu dar la mine dragostea e foarte variabila. Azi ii spun unei fete ca o iubesc maine pur si simplu ma simt indiferentstraight face Ce e cu starile astea?

Răspuns Câştigător
| Ирина19 a răspuns:

Pur si simplu te atrage si iti pare deja ca o iubesti, dragostea e atunci cand vreai tot timpul sa fii cu persoana data, nu te saturi de ea, o vreai alaturi din ce in ce mai mult, tremuri cand o vezi

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai indicat sa nu mai zici ca o iubesti? Chiar daca atunci simti, stii ca next day nu mai gandesti asa.Si in fond, rau ii faci ei. Poate nu iti dai seama...
Cred ca ti-ai putea da seama de ce simti pentru ea daca ai incerca un timp sa nu intri in contac cu ea, si vezi daca iti lipseste.

| BlueHusky a răspuns:

Nimic grav, probabil spui prea simplu (sau prea repede) "te iubesc" dar nu sti ce inseamna... cand o sa iubesti cu adevarat nu o sa mai fie asa sipmlu happy. Have fun.

Răspuns utilizator avertizat
| Agradável a răspuns:

Asa ma simt si eu big grin...

| Elyxx a răspuns:

Buna! ce pot sa zic, dragostea este foarte schimbat-oare.azi zici ca iubesti pe cineva, maine ca nu.stii,schimbarile aste se produc odata cu varsta. daca esti la varsta adolescentei fi sigur ca ti se va intampla des asta.iti zic din propria experienta, la varsta adolescentei cat de "eterna" ar parea o dragoste, odata si odata va disperea. dragostea e un sentiment magic cand ajungi sa il simti din plin.

| deea_9894 a răspuns:

Buna! Eu nu cred ca e ceva cu tine stai linistit inseamna ca nu ai gasit fata de care sa nu te plictisesti. Si la intrebarea cu ce e dragoste iti pot spune ca e cel mai frumos sentiment care nu trece asa de repede, e o diferenta uriasa intre a spune ca iubesti si afaceo cu adv. Eu zic ca daca vei gasi o fata potrivita vei simti ca iubesti nu doar vei spune si nu te vei mai razgandi. P. S. eu de obicei pun o intrebare dupa ce dau astfel de sfaturi "cati ani ai?" XOXO

| Crisa_7503 a răspuns:

Ti se pare ca e iubire raised eyebrows?
Mie una mi se pare prosteala :-|.
Dar de... Voi astia modernii spuneti "te iubesc!" din prima secunda rolling eyes.
Asta NU E DRAGOSTE!

| Desollatorr explică:

Deea, am 16 si cevalaughing
imi plac foarte mult raspunsurile care s-au adunat pana acum... Toti meritati funda, dar mai astept sa vad ce raspunsuri mai vin si va multumesc mult de raspunsuri

| Desollatorr explică:

Crisa, sa fim seriosi, "noi astia modernii" suntem toti, dovada mea ar fi faptul ca primul dintre mine si tipa aia, n-am fost eu cel care a spus texte romantice, fapt care m-a surprins cand l-am realizat, mai inainte cand vorbeai de "astia modernii". Toti in momentul in care avem un sentiment de atractie fata de cineva il facem vizibil, dar unii nestiind ce cuvinte sa atribuie acelor sentimente le zic "te iubesc". Eu ce era sa-i zic fetei cand ea mi-a zis ca ma iubeste, din moment ce si eu simteam o atractie pentru ea. Daca i-as fi zis ca eu doar o plac ar fi crezut ca vreau sa ma las greu, era clar ca puteam sa-i zic acelasi lucru atata timp cat prietenia va continua.
Intradevar e o prosteala sa zici unei persoane ca o iubesti desi nu stii ce simti, dar eu incerc sa zic sperand ca va urma si acel sentiment frumos.
Ideea pe care vroiam sa o zic e doar ca uneori acea atractie dispare si incerc sa o reobtin intr-un mod "obligat" sa-i zic, pentru ca mi-ar fi greu si mie si ei sa dau inapoi sa zic ca de fapt nu o iubesc ci doar ma atrage.
Crisa, "noi astia modernii" care zicem "te iubesc" din prima suntem niste curajosi pentru ca incercam sa inducem sentimentul suprem de dragoste de la inceputul unei relatii, preferand sa suferim pentru a visa daca acea persoana poate nu ne accepta... Intradevar e frumos si modul gradual de a iubi ( zicandu-i persoanei iubite mai intai de plac apoi te ador apoi te iubesc etclaughing ), creand un joc al dragostei in care faci partenera(ul) sa se agite pentru a ajunge la nivelul urmator.
In asta consta modernismul (noii generatii castravete murat) despre care vorbesti tu?