| Ionelstf94 a întrebat:

Ce parere aveti ca iubita mea ma cearta pentru ca nu am lăsat bacșiș 50 de lei la restaurant, sau pentru ca nu am dat 10 lei la un cerșetor?
Din banii mei normal?

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca e geloasă pe chelneriță

| RAY a răspuns:

Ea a vrut mai mult de fapt, la tarif mă refer, nu fiți mă sclavi vaginali, nu stați mă in una

| AliGab a răspuns:

La restaurant bunul simt zice sa lasi 10% bacsis din ce ai consumat. Nota a fost 500 lei ca sa lasi 50? Si daca tu ai platit nota, de ce nu a lasat si ea macar bacsisul? De ce nu a dat din banii ei cersetorului?

| Rux04 a răspuns:

Să dea ea dacă vrea! La mine și la soțul regula este cine invită acela plătește și cum eu propun des, eu plătesc. Așa mi se pare normal. La fel este și cu bacșișul.

| Arukll a răspuns:

E normal, bacșiș 50 lei e o sumă prea mică pentru zilele noastre, a crescut inflamația, TVA-ul.
Cat despre cerșetori, gândește-te ca ai putea să fii tu în locul lor.