| princess004 a întrebat:

Ce parere aveti, cei mai buni 2 prieteni se pot indragosti? Adica sunt rare cazurile, dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Da, sigur ca se poate intampla si ar rezulta cea mai frumoasa relatie. Rare sunt cazurile in care se indragostesc amandoi. De obicei se intampla ca doar unul sa se indragosteasca iar celalalt sa nu simta nimic.

19 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Relativ, daca fata arata beton, cu siguranta se indragostesc, daca e o urata, raman prieteni, la fel si vice versa

| BiuL a răspuns:

Se intampla.

| RAY a răspuns:

Totul este posibil nu uita asta, totul e posibil, e posibil sa mergem cu 30 de mii de km pe ora sa vb la mii de km, si virtual poti iubi, desigur ca da e posibil.e chiar frumos, de fapt cupluriile care se cunosc de mult timp si nu fac sex de la inceput se mentin mai mult studiu s-a facut pe relati de o viata s-a dovedit ca da prietenii se iubesc si o viata chiar pentru ca se cunosc

| neutrino a răspuns:

Cazurile acestea nu sunt rare deloc!

| SkyPilot a răspuns:

Mie mi s-a intamplat, si am avut o relatie foarte frumoasa. Si ma stiu si alte cupluri care au fost in astfel de situatie (baiat si fata, evident happy )

| Dariusuu a răspuns:

Normal că se pot îndrăgosti!

Se pot îndrăgosti foarte uşor pentru că mai repede te îndrăgosteşti de un prieten care ştii că poate fii o persoană pe care te poţi baza şi care îţi poate oferi afecţiunea de care ai nevoie.

Deci DAAAAAAAA

| Mussette a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de cele mai multe ori sfârșesc prin a se îndrăgosti unu de celălalt happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt rare deloc, nici eu nu voiam să cred aşa ceva când îmi spuneau colegele că inevitabil unul dintre ei se va îndrăgosti. Şi eu am avut un prieten foarte bun (băiat) şi nu credeam că se poate ca eu sau el să ne îndrăgostim, dar, din păcate, într-o zi când vorbeam a început să bată nişte apropouri şi de atunci el a picat în friendzone laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt rare pe dracu cazurile. de ce mai multe ori "bff" baiat fata se intampla ca unul din ei sa se indragosteasca si celalalt il lasa cu buza umflata. de aia s-a inventat " friend-zone" laughing

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De fapt, cred ca se intampla deseori, ca macar unul din ei sa se indragosteasca de celalalt. Eu nu cred in prietenia dintre un baiat si o fata.

| justadream94 a răspuns:

Se poate si chiar des.

| Rainmaker a răspuns:

Buna princess!
Cei mai buni 2 prieteni daca mai sunt si persoane de sex opus, ceea ce n-ai specificat, sunt deja indragostiti in proportie de peste 60%. Pana la urmatoarea etapa nu mai ramane decat un singur pas.

| anonimaaa01 a răspuns:

Da,de exemplu eu si prietenul meu cel mai bun suntem impreuna si e totul foarte ok.

| Sergiu6666 a răspuns:

NU prea sunt rare chiar se indragostesc poate nu amandoi dar unu dintre ei sigur este indragostit de celalalt

| Ema22 a răspuns:

Ei bine da! Și eu sunt îndrăgostită de cel mai bun prieten al meu de 7 ani și amândoi avem 16 ani ....Doar ca deocamdată nu este reciproc sad

| RAY a răspuns (pentru Ema22):

Sora de la 9 ani esti indragostita cata iubire e intre voi doi, pe bune de la 9 ani? eu la 9 ani eram indragostit de bombe nucleare, tancuri nu de fete din pacate

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si de pokemon rolling on the floor

| Katiekitty a răspuns:

Nu sunt rare deloc. Dupa parerea mea in momentul cand 2 prieteni se cunosc de ceva vreme si ajung sa se indragosteasca se vor intelege foarte bine,mai ales ca se cunosc deja,exista comunicare, exista incredere, sunt multe avantaje, dar totusi exista si un dezavantaj in toata povestea. Daca partenerii se despart din diferite motive doar de ei stiute cam dispare si prietenia, depinde de fiecare persoana in parte daca mai continua ca prieteni sau rup legaturile.Eu cunosc multe cazuri in care totul a pornit de la prietenie si sunt casatoriti acum.Bafta!