| eu_8017 a întrebat:

Ce parere aveti de diferenta de inaltime in cuplu? Adica de o diferenta de 27 de cm? Ea are 1, 51, el are 1, 78...Prietena mea este in impas si nu stie ce sa faca... l-a cunoscut pe baiat de pe net si urmeaza sa se cunoasca si personal iar ei ii e frica sa nu o respinga pe motivul acesta. El a vazut poze cu ea, mai multe dar niciodata n-a intrebat-o ce inaltime are. Voi ce parere aveti? Eu i-am zis ca nu conteaza inaltimea, ca daca a vazut-o in poze si-o fi dat si el seama ca e miniona... el zice ca o place. Credeti ca exista sanse ca intre ei sa continue relatia?

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, inaltimea nu conteaza, pentru ca sunt multe alte aspecte importante, si daca e pana acolo, sa stii ca daca baitul e mai inalt e chiar foarte bine, nu e nimic rau in asta in plu daca o place o accepta asa cum e fara sa comentezehappy.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E foarte ok, si asta ar trebui sa fie ultimul aspect care sa te framante! Nu ceilalti va vor face sa va simtiti bine, ci voi impreuna, cu afectiune, respect si buna intelegere reciproca!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu conteaza inaltimea, daca exista iubire.

| Linda a răspuns:

Eu as spune sa-i trimita cel putin un SMS cu inaltimea sa fie pregatit, nu sa se uite nu stiu cum la ea cand se vor vedea.

| Ellena a răspuns:

Eu cred ca da, ar fi sanse sa continue relatia, nu vad a fi asta o mare problema, daca eu se plac e binewinking
Mult succes prietenei tale

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie isi poate pune oricand un toc, si atunci se mai adauga cativa centimetrii, oricum barbatii este bine sa fie cu cel putin 10 cm mai inalti, te simti altfel imbratisata, iti da ideea de ocrotita, si arata si bine un barbat mai inalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eule? in pat sunt egali nu-i asa? bat pariu p[e doua beri reci ca gheata de la mine din fridiger.Bexs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cunosc un caz asemanator.si pentru el nu'i nici o problema ca ea e miniona.asa ca nu'ti fa griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut o problema asemanatoare dar mai mare:eu am 1. 51 el are 2. 14 diferenta de inaltime de 63 de c. ii ajung abia pana la cot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si em am avut un caz asemanator dar mai mare: eu 1. 51 el 2. 14 si 63 de cm diferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o situatie asemanatoare:eu am 1. 51 iar prietenul meu are 2. 19 o dif de inaltime de 68 de cm. Eu ii ajung putin sub cot.In schimb imi bine cu el ca ma simt protejata de el care este asa mare. Usa de la apartament ii ajunge pana la gat. E chiar mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta exista sanse. nu asta conteaza intr- o relatie.

| alinuku1 a răspuns:

Alina : hei pietenu meu are 1. 75 eu 1. 60 si nikiodata nu mam plans aratam foart ebine. am un sftat pentru tine... daca se iubesc e tot ce conteaza hei si eu l-am cunoscut pe al meu pe net...

| miniona a răspuns:

Ce mult ma bucur ca am gasit subiectul asta de discutie petru ca si pe mine ma macina problema asta de ceva vreme! M-am indragostit de un baschetbalist si singura problema a mea este inaltimea...in sensul ca eu am 1. 60m si el are 2, 05m diferenta remarcabilalaughingmi e frica sa incerc ceva pentru ca ma complexeaza intr-un fel acest lucru de cand un amic de al meu inalt bineinteleshappy mi a spus ca baietii inalti nu se uita la fete micute de inaltime.Eu as vrea ceva mai mult de la el decat o aventura pentru ca in pat sunt convinsa ca inaltimea nu mai conteaza pentru nimeni dar dupa ce trece momentul oare ar putea fii ceva mai mult? si nu vorbesc de faptul ca e sportiv si ca asta ar fi motivul ci ma refer strict la inaltime? ar putea fii atras si mandru de femeia de langa el un barbat de 2, 05m cand cea de langa el are doar 1, 60?