| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de fetele aparent inteligente care posteaza pe facebook poze cu ele ba in sutien, ba in chiloti, ba goale?
Si printre comentarii normal ca exista si baieti, sau in fine, cocalari care le abordeaza intr-un mod vulgar si direct.
Am zis inteligente, pentru ca asta mai arata, si ma mira uneori aceasta dezinhibare a lor.
Merita ele eticheta de pitipoance sau attention w h o re s?
De ce credeti ca nu pot pastra pozele mai indecente pentru ele, pentru partenerii lor si simt nevoia sa le vada si altii?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

O chestie penibila, de prost gust, si da, merita aceasta eticheta.
femeilor le place atentia, le place sa fie admirate, si in cazul prezentat de tine, admiratia partenerului lor nu este de-ajuns...sunt genul de femei/fete in cautare continua de atentie.
ai adus vorba de inteligenta, exista femei inteligente care pozeaza in playboy, sau joaca in porno, dezinhibarea uneori nu are legatura cu inteligenta, desi din acele poze sau situatii, arati doar partea fizica, nu si ce ai in dovleac.
eu nu as putea sa-mi pun astfel de poze cu mine pe facebook, cand ma gandesc ca poate am in lista oameni care mi-au fost profesori, sa zicem, sau chiar angajatori sau anumite cunostinte din domeniul profesional.
si nu ar fi asta singurul motiv, desigur.
am in lista astfel de persoane, avand drept prieteni oamenii mentionati, si nici eu nu inteleg depasirea asta a unei limite decente.
depinde de persoana, de intentiile din spatele actiunii asteia si da, si de gradul de inteligenta.
daca te deranjeaza ce vezi in feed, pur si simplu ii stergi de la prieteni.

5 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

In primul rand eu nu o vad o fata serioasa, inteligenta nici atat, sunt fete care nu stie cum sa se faca placute si sa atraga multi baieti cu bani

| Alcyon a răspuns:

Sunt fete care incearca sa atraga un anumit tip de barbati (cu bani, masini etc), pentru a beneficia de anumite avantaje materiale. Nu au relatii stabile, prin urmare nu-si fac probleme legate de ce-ar putea gandi partenerul lor. Ele sunt cu toti si cu niciunul.

| Captoresque a răspuns:

"Inteligente" nu au cum să fie.

Fetele inteligente nu se expun în halul acesta. Ele nu își folosesc niciodată aspectul fizic ca armă principală în "atragerea unui partener".

Pozele alea indecente de pe Facebook le dau de gol.

Ele sunt doar niște fetișcane proaste care copiază texte de pe internet pe care nici ele nu le înțeleg dar limbajul elevat li se pare interesant și consideră că dă bine la nea' cocălaru' cu IQ-ul sub nivelul mării care are poze cu mașina prietenului sau vecinului.

| Belllla a răspuns:

Piti.

| SantaClausMX a răspuns:

Proaste.