| OliverArrow a întrebat:

Ce parere aveti de iubirea la distanta? Aroximativ 37 km. Cunosc doua persoane care vorbesc pe net si nu s-au vazut niciodata. Fata are un apartament in orasul unde sta baiatul si se inteleg bine. Vor sa se vada, dar fata e timida. Ce e de facut?

7 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cand or fii 600 de km sau mai mult, cauta-ma! nimeni nu-ti zice sa te mariti cu el! te vezi cu el! atat! vezi cine-i in spatele monitorului unde iti pierzi u atata timp! cine ii id ala care abia astepti sa intre! just..do..it

| IMC90 a răspuns:

Asta numesti tu distanta? laughing Atata fac eu pana la facultate rolling on the floor

| ROB3RT89 a răspuns:

Si 37 de km e distanta? Am un prieten care s-a cunoscut cu o moldoveanca pe net si acum stau impreuna in orasul lui natal,aici a fost vorba de sute de km! Dragostea nu are nici varsta nici distanta, bine acum, nici exagerat. Daca e timida, timididatea va disparea pe masura ce se vor cunoaste mai bine si se vor invata unul cu altu! Daca nu ia nici unul initiativa, vor avea o relatie virtuala mult si bine!
Have a nice dayhappy

| rtvskyline a răspuns:

Se vor descurca, nu iti face griji

| Deyutzikaa a răspuns:

Eu,personal, zic ca ar trebui sa se vada.O relatietrebuie intretinuta,nu doar ca vorbesc si atat. Daca nu se vad, nu se cunosc fata-n fata, asa cum sunt ei in realitate, acea "flacara" se va stinge foarte repede, vorbesc din experienta. In legatura cu timiditatea, eu zic ca nu ar trebui sa fie timida.Cand se vor vedea o sa dispara acea timiditate incetul cu incetul.

| Petru_Pantea_1968 a răspuns:

Am fi fost pasalac turcesc daca Stefan cel Mare se gandea daca sa se bata cu turcii sau nu.A pierdut si a castigat si...a ramas Stefan cel Mare.Deciziile iti apartin pana imbatranesti.Am doi copii si nu le-as spune altceva.Doar PROTECTIE

| Costel_Ispas_1986 a răspuns:

Pai 37 de km nu e mult, iar daca vor dorii intr-adevar la un moment dat se vor intalni s fata in fata. Doar ca prin corespondenta e mai interesant la inceput si mai curios, cand se vor vedea e posibil sa se placa la nebunie deja incat sa nu mai conteze aspectul fizic sau sa fie dezamagiti de aspectul lor si sa se termine totul.